Teknoloji

Facebook “emziren anneler” fotoğrafını neden kaldırdı?

Sosyal paylaşım sitesi Facebook yeni bir tartışma konusu çıkardı.

Facebook’un emziren annelerin fotoğrafını kaldırması tartışma yarattı. Daha önce kaldırdığı içeriklerle tartışma yaratan sosyal paylaşım sitesi, bu kez emziren annelerin fotoğrafını kaldırmasıyla gündeme geldi. Fotoğrafı paylaşan ABD’li fotoğrafçı Jade Beall, göğüs uçlarını mozaiklemesine rağmen birçok erkeğin görüntüden rahatsız olduğunu belirtti.

Daily Mail’de yer alan habere göre, tek bir göğüs ucunu kapamayı unuttuğunu söyleyen 15 yıllık fotoğrafçı Beall, şikayetler üzerine profilinin 24 saatliğine kapandığını açıkladı. Beall, “Birçok erkekten fotoğrafı kaldırmam gerektiğini söyleyen mesajlar aldım” dedi.

Hamile kadınları görüntüleme fikrinin, ilk olarak kendi fotoğrafını çekmesiyle oluştuğunu belirten Beall, “Kendi oğlumu emzirirken çektiğim fotoğrafın ardından tüm annelerin güzelliği, ‘hataları’, hatları ve hassas noktalarını görüntülemek istedim” dedi.

Beall, Facebook’ta erkeklerin üstleri çıplak fotoğraflarını paylaşabilmesi, ancak aynı şeyin kadınlar için söz konusu olmamasına da tepki gösterdi.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı