Teknoloji

Facebook kullanıcılarını oyunlarla da mutlu etmeye çalışıyor

Facebook, mobil kullanıcılarını unutmuyor. Facebook mesajlaşma uygulamasını geçtiğimiz çarşamba günü güncellenmişti. Facebook’un yeni versiyonla birlikte iOS ve Android kullanıcılarına uygulama içinde gizli bir futbol oyunu da sunduğu haber veriliyor.

Facebook Messenger’ın yeni yayınlanan sürümünde mobil kullanıcılar için küçük bir sürpriz de yer aldı.
Uygulamanın iOS ve Android sürümünü güncelleyen kullanıcılar, artık birbirleriyle futbol oynayabilecekler.

NASIL OYNANIYOR?
Emoji’lerden futbol topunu Facebook Messenger aracılığıyla bir arkadaşınıza gönderdiğinizde, bu emoji’ye tıklayarak rakibinizle “top sektirme” yarışı da yapılabilecek.

BASKETBOL OYUNU DA EKLENMİŞTİ
Facebook, daha önceki sürümünde de basketbol topu emojisi’ni göndererek kullanıcıların birbirleriye “basket atma” yarışı yapmasını mümkün hale getirmişti.

Sosyal medya devi Facebook bu hamlesiyle, WhatsApp ve diğer mesajlaşma uygulamalarıyla rekabeti artırmak istiyor. Facebook’un, EURO 2016 nedeniyle gündemin ilk sırasına çıkan futbolun da popülaritesinden yararlanarak uygulamasını daha fazla kullandırmak için yaptığı bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu