Magazin

Facebook uluslararası etkinliğine Türkiye’den hangi ünlü oyuncuyu seçti?

Facebook, geçtiğimiz Şubat ayında Topluluk Liderleri Programı’nı hayata geçirdiğini duyurmuştu. Programa katılmaya hak kazananlar ise bugün açıklandı. Türkiye’den İhtiyaç Haritası’nın kurucularından ünlü oyuncu Mert Fırat ile Bisikletli Kadın İnisiyatifi grubu yöneticilerinden Zeynep Arapoğlu, Facebook tarafından önemli organizasyona seçildi.

FACEBOOK, MERT FIRAT’IN İHTİYAÇ HARİTASI PROJESİNİ ÖNEMSEDİ

Facebook Topluluk Liderleri Programı kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda Hindistan, Brezilya, Kenya, ABD ve Fransa’dan başvuru yapan beş topluluk lideri, İhtisas Ödülü’nün sahibi oldu. İhtisas ödülü kazanan beş katılımcının her birine topluluk girişimlerini finanse edebilmeleri adına 1,000,000 USD’ye kadar ödül verilecek. Verilecek toplam ödül miktarı, her bir katılımcının program eğitimlerinin bir parçası olarak oluşturacağı ve sunacağı son bütçe teklifine göre belirlenecek.

Aralarında Zeynep Arapoğlu ve Mert Fırat’ın bulunduğu 100’den fazla katılımcı ise dünyanın dört bir yanından gelen ve her biri farklı bir bakış açısına sahip topluluk liderlerinden oluşuyor. Programa katılmaya hak kazanan topluluk liderlerinden her biri, topluluklarını bir adım öteye taşımak için kullanabilecekleri 50,000 USD’ye varan ödülün sahibi olacak.

FACEBOOK İKİ İSMİNEDEN SEÇTİ?

Bisikletli Kadın İnisiyatifi’ni kuran yedi kadından biri olan Zeynep Arapoğlu, Facebook Topluluk Liderleri Programı’na katılmaya hak kazandı. Türkiye’deki bisiklet topluluğunun çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğunu dile getiren Arapoğlu, ülkede bisiklete binen kadınlarla ilgili farkındalığı artırarak, onların sesi olarak ve deneyimlerini paylaşarak kadınların kendi tercihlerini yapabilmelerini sağlayabilmeyi ve bisiklete binen kadınların sayısını artırmayı amaçlıyor.

İhtiyaç sahibi insanlarla o ihtiyacı karşılamak isteyen kişi ve kurumları buluşturan etkileşimli yardım platformu İhtiyaç Haritası’nın kurucularından Mert Fırat ise programa Türkiye’den katılmaya hak kazanan topluluk liderlerinden bir diğer isim oldu.

İhtiyaç Haritası’nın belirli kaynaklara sahip insanlar ile o kaynaklara ihtiyaç duyanlar arasında bir köprü görevi gördüğünü dile getiren Mert Fırat, topluluğun sosyal dayanışmaya ve toplumsal eşitliğe hizmet ettiğine inanıyor. İhtiyaç Haritası, iki yılda 15 milyon USD değerinde 550,000 ihtiyacı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu