Teknoloji

Facebook, Whatsapp ve Twitter’da hayat durdu!.. Peki, Türkiyenin sosyal ağları neden kesildi?

Bugün neden twitter, facebook ve whatsapp erişimi sınırlandırıldı. İlk açıklama ülkenin en yetkili isimlerinden Başbakan Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. İşte facebook, whatsapp ve twitter sitelerine ulaşamama sebebimiz…

Bu sabah saatlerinden itibaren Türkiye’de deyim yerindeyse sosyal medya ağları felce uğradı. Önce Whatsapp mesajlaşma uygulamasına ardından da ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya siteleri olan Facebook ve Twitter’a ulaşılamadığını gören vatandaş merak içinde…

Başbakan Binali Yıldırım konuyla ilgili olarak “Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir. Arkadaşlar güvenlik açısından zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner.” açıklamasını dile getirdi.

Okuycuyu rahatlama adına şunu söyleyelim konuyla ilgili herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmuyor. Yani bu durumun geçici olduğunu söyleyebiliriz.

Yine söylentilere göre internet ve sosyal medyadaki yavaşlamanın HDP’li milletvekillerine yönelik operasyonlarla ilgili olduğu da idida ediliyor.

Başa dön tuşu