Sosyal MedyaTeknoloji

Facebook’tan 50 milyon Türk kullanıcısına flaş uyarı

Facebook’tan Türkiye’deki kullanıcılarına flaş uyarı… Sosyal medya devi Facebook’tan, Türkiye’deki 50 milyondan fazla kullanıcısına kötü amaçlı uygulamalara karşı uyarı geldi. Kullanıcılarını “haber kaynağı”na yönlendiren Facebook’un “uygulamalar” sekmesinden kullanıcılarını zararlı uygulamalar varsa kontrol etmeleri yönünde uyarması dikkat çekti.

SÜTTEN AĞZI YANINCA…

Facebook, 87 milyon kullanıcının kişisel bilgilerinin çalınmasıyla ortaya çıkan skandaldan büyük zarar görmüş, şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, ABD Senatosunda saatlerce ifade vermek durumunda kalmıştı. Kullanıcı bilgileri konusunda oldukça hassas bir tutum sergilemeye başlayan Facebook’un güvenlik önlemlerini artırdığı öğrenildi.

İngiltere merkezli Cambridge Analytica, ‘This Is Your Digital Life’ adlı uygulama ile 50 milyon kullanıcının kişisel bilgisini ele geçirmiş ve geçtiğimiz ABD seçimlerinde çıkar amaçlı kullandığı ortaya çıkmıştı.

Facebook, Türkiye’deki 50 milyondan fazla kullanıcısının “Haber Kaynağı”nda bilgi metinleri göstererek, ‘Uygulamalar’ sekmesine yönlendirdi. Sosyal medya devi, kullanıcılarını zararlı uygulamalar varsa kontrol edilmesi gerektiği yönünde uyarıldı.

FACEBOOK İÇİN KULLANICI BİLGİLERİ KONUSU KIRMIZI ÇİZGİ OLDU

Facebook Haber Kaynağı’nda gösterilen uyarı metninde şu ifadelerin yer aldı:

“Verilerini güvende tutmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz ve hangi uygulamalarla bilgi paylaştığını kontrol etmeni kolaylaştırıyoruz. Facebook’u kullanarak giriş yaptığın uygulamaları ve internet sitelerini görmek istediğin zaman ayarlarının Uygulamalar ve İnternet Siteleri kısmına gidebilirsin. Artık Facebook’a bağlı olmasını istemediklerini de kaldırabilirsin.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu