İnternetTeknoloji

Facebook’tan Bitcoin reklamları konusunda ilginç karar

Kripto para birimleri her geçen gün gündemdeki yerlerini giderek yukarı yönde çekmeye devam ediyor. Facebook’un kripto para birimleri içeren reklamlarla ilgili çok net karar verdiği haber veriliyor. Yapılan açıklamada Facebook’un kripto para birimleri ile ilgili reklamları yasakladığı bildiriliyor. Facebook, kripto para birimlerinin sıklıkla yanıltıcı veya aldatmacalı uygulamalarla bağlantılı olduğunu belirterek bu kararı aldığını açıkladı.

FACEBOOK BİTCOİN REKLAMLARINI YASAKLADI

Facebook, Bitcoin Reklamlarını da yasaklama kararı aldığı öğrenildi. Facebook’tan yapılan açıklamada, kripto para birimlerinin sıklıkla yanıltıcı veya aldatmacalı uygulamalarla ilintili olduğu bu nedenle güven problemi yaşattığı ortaya kondu.

KRİPTO PARA REKLAMLARI YANILTICI BULUNDU

Facebook’un reklam yönetmeliklerinden sorumlu olan Rob Leathern, “İkili opsiyonlar, ICO’lar ve kripto para birimleri gibi yanıltıcı veya aldatıcı promosyon uygulamalarıyla sıklıkla ilişkilendirilebilen finansal ürünleri ve hizmetleri destekleyen reklamları” hedef alındığını belirtti.

Leathern sözlerine şöyle devam etti: “Bu politikayla kasıtlı olarak geniş, aldatıcı ve yanıltıcı reklamcılık uygulamalarını daha iyi tespit etmek için çalışıyoruz.İnsanların, aldatmacadan veya aldatmadan korkmadan Facebook reklamlarıyla yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye ve bunları öğrenmeye devam etmesini istiyoruz” dedi.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı