Sosyal MedyaTeknoloji

Facebook’tan yeni ödeme uygulaması… Instagram, WhatsApp ve Messenger’da kullanılacak

Facebook’tan yeni uygulama… Sosyal medya  devi, çatısı altında bulunan platformlardaki ödemelerin yürütülmesi için hazırladığı “Facebook Pay” isimli yeni ödeme sistemini kamuoyuna duyurdu.

The Verge’nin haberine göre, Facebook Pay’den Facebook, Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamalarında yararlanmak mümkün olacak.

Şirketten yapılan açıklamada söz konusu ödeme sistemine Facebook, Messenger, Instagram ve Whatsapp üzerinden erişim sağlanabileceği ve kullanıcıların Facebook uygulamalarından ayrılmadan para gönderme veya ödeme yapma gibi işlemlerini gerçekleştirebilecekleri söylendi.

Bunun yanında uygulamada ayrıca PayPal’in yanında çoğu kredi ve banka kartlarının da kullanılabileceği vurgulandı.

Facebook, söz konusu ödeme sistemini bu hafta ABD’de Facebook ve Messenger üzerinden kullanıma sunacağını belirtirken, uluslararası kullanıcıların uygulamaya ne zaman erişebileceği veya diğer uygulamalarda ne zaman kullanılabileceğine ilişkin bir bilgi verilmedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu