Sosyal Medya

Facebook’un başı sahte hesaplarla dertte!

Sosyal medya devi Facebook’un en büyük sorunlarından birinin sayıları milyonlarla ifade edilen sahte hesaplar olduğu öğrenildi. Facebook’un ilgili birimlerinin giderek artış gösteren bu sorunu önlemek için var gücüyle çalıştığı haber veriliyor. Facebook’tan açıklanan güncel rakamlar, “fake” yani sahte Facebook hesaplarının sayısında çok fazla artış olduğunu ortaya koyuyor.2 milyarı aşan aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı durumundaki Facebook  üyelerinin yüzde 13‘ü sahte veya kopya profil olduğu bildiriliyor.

FACEBOOK’TA  270 MİLYON CİVARINDA SAHTE HESAP
En büyük sosyal medya mecrası durumundaki Facebook, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla birlikte sosyal ağ üzerindeki fake(sahte) profil sayısını açıkladı. Peki, Facebook fake profil sayısı ne kadar? 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı unvanını elinde barındıran Facebook’un üyelerinin %13‘ü sahte veya kopya profil olması yetkilileri kara kara düşündürüyor.

FAKE HESAPLARIN SAYISI DÜŞÜRÜLECEK

Yaklaşık 270 milyon sahte profile sahip olduğu anlaşılan Facebook’un yeni bir algoritma ile kopyalanmış profillerin tespit edeceği belirtiliyor.  Otomatik olarak gerçekleşen bu tespit işlemi sonrasında oranın düşürülmesi hedefleniyor.

Buna ek olarak sosyal ağ üzerinde bu tarz profilleri hiçbir zaman istemediklerini de vurgulamayı ihmal etmediler.

Bu açıklamaya ek olarak Facebook‘un finans patronu David Wehner, sahte profillere karşı taviz vermeyeceklerini ve Facebook‘u bunlardan arındıracaklarına inandığını belirtti. Facebook’un gerçekten de sahte veya kopya profil olayına çözüm bulup bulamayacakları merak ediliyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu