Sosyal MedyaTeknoloji

Facebook’un bayrak asma uygulaması kullanıcıları mutlu edecek

Günümüzün en popüler ve de en kıdemli sosyal medya mecralarından biri olan Facebook, yeni uygulamasıyla kullanıcılarını mutlu edecek. Facebook, profil fotoğrafı için yeni bir özelliğini kullanıcıların hizmetine açtı. Artık kullanıcılar, Facebook üzerinden profil fotoğrafına bayrak eklemesini yapabilecekler. Uygulamanın milyonlarca kullanıcı tarafından ilgi görmesi bekleniyor.

Bilindiği gibi Facebook 2015 yılında profil fotoğraflarına özel çerçeveler ekleme imkanı vermişti. Bu çerçevelerle ülke bayraklarının renklerini profil fotoğraflarına yerleştirilebiliyordu. Daha sonradan da kullanıcılara kendi çerçevelerini tasarlama ve profil fotoğraflarına yerleştirme imkanı verilmişti.

Facebook'ta Bayrakları Asma Dönemi Geldi!

Ayrıca Türkiye’de ve dünyada gerçekleşen terör saldırılarından sonra da destek amacıyla profil fotoğraflarına ülke bayraklarının renklerini yerleştirilebiliyordu. Şimdi, bu çerçeve ekleme özelliğine 200 ülkenin bayrağı hazır kalıp olarak eklendi. Bu sayede kullanıcılar diledikleri ülkenin bayrağını profil fotoğraflarının sol üst köşesine yerleştirebiliyor.

FACEBOOK’TA PROFİLE BAYRAK NASIL EKLENİR?

Facebook’un kullanıma açtığı yeni özellik sayesinde gururla ülkemizin bayrağını profil fotoğrafınıza yerleştirebileceğiniz gibi başka herhangi bir ülkenin bayrağını da yerleştirebilmek mümkün olacak.Tercih tamamen kullanıcılara bırakılıyor.

Peki, Facebook profil fotoğrafına bayrak ekleme işi nasıl yapılıyor?

Öğrenmek için Tıklayın

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu