Teknoloji

Facebook’un patronu Mark Zuckerberg’in bedava internet hayali

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 600 milyon kullanıcıya ulaşan WhatsApp’in küresel mesajlaşma platformu haline gelmesini istediğini söyledi. Zuckerberg, bedava internet projesi için milyarlarca dolar harcayacaklarının sinyalini verdi.
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Mexico City’de yaptığı açıklamada ‘WhatsApp’in küresel mesajlaşma platformu’ haline gelmesini istediğini söyledi. Zuckerberg, kısa süre önce 600 milyon kullanıcıya ulaşan WhatsApp’in yakın zamanda 1 milyar, daha sonrasında 2-3 milyar kullanıcıya erişmesini umduğunu söyledi.

Dünyanın en zengin adamı olarak bilinen Meksikalı Carlos Slim’in düzenlediği bir etkinlikte yer alan Zuckerberg, konuşmasında tüm dünyaya internet erişimi sağlamayı amaçlayan ‘internet.org’ projesinden de bahsetti.

Zuckerberg, Daha fazla insana internet getirmenin sorumluluğunu hissediyoruz. Milyarlarca dolar harcamamız gerekse de bunu yapmalıyız” ifadesini kullandı. Bloomberg’ün haberine göre, yönetim kurulunu internet.org projesinin maliyeti konusunda ikna eden Zuckerberg, yerel ekonomilerin gelişmesinin Facebook’a da kazanç sağlayacağına inandığını söyledi.

NASA ile uydulardan lazer ile internet bağlantısı sunmanın yanı sıra insansız hava araçları ve ucuz telefon stratejisini de değerlendiren Facebook, 2-3 milyar insana mobil internet imkanı sunarak WhatsApp’in kullanıcı sayısını da katlamayı planlıyor.

Facebook, WhatsApp’i Şubat 2014’te 19 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Viber, Line, Skype, Apple iMessage ve Google Hangout gibi rakipleri bulunan WhatsApp, Ağustos sonunda 600 milyon üyeye ulaştığını açıklamıştı.

Al Jazeera

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı