Teknoloji

FACEBOOK’UN KURUCUSU MARK ZUCKERBERG PARA BASIYOR!

Ünlü sosyal ağ platformu Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, geçen seneden bugüne servetini ikiye katladı. Miktar dudak uçuklatacak türde…
Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, geçen sene tam 12.4 milyar dolar para kazanarak Bill Gates’ten sonra gelen en zengin teknoloji patronu oldu. Bu sene itibariyle Facebook patronunun kasasında bulunan para 24.7 milyar dolar.

Facebook, her gün büyüyen bir proje. Sadece sosyal ağ platformu olarak değil, borsada da hissecilerine çok para kazandıran Facebook, Zuckerberg’in de kazancını artırmaya devam ediyor. Genç iş adamının çevresine göre Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, kazançlarının büyük bir kısmını bağışlara ayırıyor.

2013 senesi içerisinde Facebook yardım paylaşımlarına 1 milyar dolar harcayan Zuckerberg, Facebook’u bir hayır kurumu havasında işletiyor. Aynı zamanda 2013 senesi dördüncü çeyreğinde istikrar gösteren borsadaki yükseliş ivmesi, Facebook’u en çok satın alınan hisseler arasına sokuyor. Şu anda Dow Jones’un en çok hisse alınan markası da Facebook.

Shiftdelete

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu