Teknoloji

Facebook’un Youtube’un tahtında gözü var

Milyarca kullanıcısıyla dünyanın en büyük ve de en aktif sosyal medya platformu Facebook gözünü Youtube’un tahtına dikti. Facebook’ta videoların daha fazla izlenmesi ve öne çıkması için düğmeye basıldı.

Facebook’un çok önem verdiği videolarla ilgili yeni uygulama, artık sosyal medya devi Facebook’ta yeni bir dönem başlıyor yorumlarına neden oldu.

Facebook, hergün milyonlarca videonun izlendiği Youtube’a rakip olma konusunda her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Kendini her geçen gün geliştiren Facebook, video paylaşım uygulamasında da iddialı olduğunu tüm kullanıcılarına duyurdu.

FACEBOOK MESAİSİNİ VİDEOLARINI DAHA ÇOK İZLETMEK İÇİN HARCIYOR

Dünyanın video paylaşım devi Yotube’un oldukça gerisinde kalan Facebook, yeni hamlesiyle aradaki farkı kapatmak sonraki süreçtede öne geçmenin hazırlığını yapıyor. Video içeriklerini ön plana çıkarmak için yoğun bir mesai harcayan Facebook, kullanıcılarına onları mutlu edebilecek yeni video arama özelliğini duyurdu.

Facebook’ta kullanıcılar zaman tünellerinde sadece arkadaşlarının veya takip ettiği sayfaların yüklemiş olduğu videoları görebiliyorlardı. Bu nedenle video izlenme oranları yeterince yüksek seviyede gerçekleşmiyordu. Facebook’tan yeni uygulamayla bu sınırlamayı kaldırmak ve arama motorundan daha fazla videonun izlenmesine yönelik bir hamle geldi. Çünkü önceki uygulama daha önce video paylaşımı yapıldığında videoların daha fazla kitlelere ulaşması açısından bir dezavantaj oluşturuyordu.

FACEBOOK YOUTUBE’UN CİDDİ RAKİBİ OLMAYA ADAY

Bu dezavantajı ortadan kaldırmak için yoğun bir çaba harcayan Facebook’un tüm videoların aratılması için yeni algoritma geliştirdiği haber veriliyor.

Facebook’ta kullanıcılar girilen etiketler üzerinde farklı videolara ulaşabilecek. Facebook yöneticileri yeni video arama algoritmasıyla birlikte videoların daha fazla kitlelere ulaşmayı hedefliyorlar.

Bu yeni uygulamayla Facebook’un gerçekten de video izlenme sayısında dev bir artış sağlayabileceği ve Youtube’a ciddia rakip olabileceği konuşuluyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu