Medya

Fahrettin Altun’un adresinin ifşa edilmesiyle ilgili Cumhuriyet’e açılan soruşturmada flaş gelişme

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından, Cumhuriyet gazetesine açılan soruşturmayla ilgili açıklama…

Sabah’tan Nazif Karaman’ın aktardığına göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet gazetesi hakkında başlatılan soruşturmayla ilgili olarak açıklama yaptı.

Soruşturmaya konu olan haberde İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un ev adresinin açık bir şekilde yer aldığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“16 04.2020 tarihli Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan ‘Cumhuriyet’e terör soruşturmasıyla gözdağı verilmeye çalışılırken CHP yaşananları özetledi’ başlığı altında “Başsavcılık kanuna aykırı işlem için soruşturma açacağına kanun dışılığa geçit veriyor.” Şeklindeki tamamen gerçeğe aykırı ve dezenformasyon amaçlı haberler nedeniyle açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Aynı gazetenin 14.04.2020 tarihli sayısında ‘Boğazda kaçak var’ başlığı altında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı’na ait ikametgah olarak kullanılan meskenin adres bilgileri ve fotoğrafları yayınlanarak bu bilgilerin diğer yayın organları ile birlikte sosyal medya üzerinden sistematik olarak dolaşıma sokulduğu tespit edilmiş ve soruşturmaya başlanmıştır.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu