Medya

Faruk Bildirici’den Haber Global’deki o programa tepki

Medyanın ombudsman olarak öne çıkan ismi Faruk Bildirici, Bahçelievler Katliamı’nın sanıkları arasında bulunan Haluk Kırcı’yı konuk alan, Haber Global’e tepki gösterdi. Bildirizi, “Yedi genci öldüren katile söz hakkı veren de, onu yayınlayan da katliama ortak olmuştur” diyerek tepki gösterdi.

Ankara’da 1978 yılında 7 Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi gencin vahşice öldürüldüğü Bahçelievler Katliamı’nın faillerinden Haluk Kırcı, Haber Global’de Julide Ateş’in sunduğu ’40’ programına konuk alındı.

Kırcı, “Bahçelievler katliam değildir. Biz öldürülen iki arkadaşımızın intikamı için oraya gittik” dedi. 7 TİP üyesi genci vahşice öldüren ekipte yer alan Kırcı’ya söz hakkı verilmesi büyük tepki çekti.

‘SÖZ HAKKI VERENLER KATLİAMA ORTAK OLDU’

Kırcı’nın ekranlara çıkarılmasına tepki gösteren Medya ombdusmanı ve Gazeteci Faruk Bildirici, “Yedi genci öldüren katile söz hakkı veren de, onu yayınlayan da katliama ortak olmuştur. Katillerle aynı safta yer almıştır” diyerek Haber Global ve Jülide Ateş’i eleştirdi.

RSF’DEN HABER GLOBAL’E KINAMA

Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkçe Temsilcisi Erol Önderoğlu, Haber Global’e şu ifadelerle tepki gösterdi:

“Şiddetten medet umulduğu izlenimi veren, yeni katillere ümitlendiren yayınından dolayı Haber Global kanalını kınıyoruz, RTÜK’ü göreve çağırıyoruz.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu