Medya

Faruk Bildirici’den Hıncal Uluç’a: “Neredeyse tanıtım broşürü hazırlamış…Ameliyat için ücret ödediniz mi?”

Medya Ombudsmanı olarak Türk medyasında dikkat çeken Faruk Bildirici, Sabah yazarı Hıncal Uluç’u bugünkü yazısında Dünyagöz Hastanesi’nin reklamı yaptığı gerekçesiyle eleştirdi.

FARUK BİLDİRİCİ’DEN HINCAL ULUÇ’A “ÜCRET ÖDEDİNİZ Mİ?” SORUSU

Bildirici, “Örtülü de diyemeyeceğim apaçık reklam, neredeyse tanıtım broşürü hazırlamış! Ama ücretten söz etmemiş!” diyen Bildirici, “Hıncal abiye sormak gerek, ameliyat için ücret ödediniz mi? Fatura?” diye sordu.

Bildirici şunları kaydetti:

“Hıncal Uluç, bugünkü yazısını Özay yengesinin göz ameliyatını yapan Dünyagöz hastanelerinin reklamına ayırmış. Örtülü de diyemeyeceğim apaçık reklam, neredeyse tanıtım broşürü hazırlamış! Ama ücretten söz etmemiş! Hıncal abiye sormak gerek, ameliyat için ücret ödediniz mi? Fatura?

“Güzellik yazmakla reklam/tanıtım arasında fark var”
Hıncal abi, ‘gazeteciler güzellikleri yazmaya korkuyor’ demiş. Güzellik yazmakla reklam/tanıtım arasında fark var. Kaldı ki, o hastanenin ‘güzelliğini fark etmesi için kendisi ve yengesini ameliyat etmeleri gerekmiş. Dünyagöz, ülkemizdeki tek göz hastanesi de değil, hatırlatayım.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu