Televizyon

Faruk Bildirici’nin “Reklam yapıyor” iddiasına Ümit Aktaş’tan iddialı yanıt

Medya Ombudsmanı olarak Türk medyasında dikkat çeken Faruk Bildirici, kişisel sosyal medya hesabından doktorları programa çıkaran kanalları eleştirdi. Fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ı çıkaran TRT1 ve Show TV’ye eleştiri yönelten Faruk Bildirici’ye Aktaş’tan tepki geldi.

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, kişisel sosyal medya hesabından televizyon programlarını eleştirdi.

Dr. Ümit Aktaş’ı konuk alan TRT1 ve Show Tv’deki iki gündüz kuşağını örnek gösteren Bildirici, “Birileri sormalı, sağlık programı mı doktor reklamı mı?” diye sordu.

Bildirici sosyal medya hesabında şöyle yazdı:

“Bitkisel takviye satış sitesi de olan Dr. Ümit Aktaş, bu sabah aynı anda hem TRT1’de hem de Show TV’deydi. İlginç tarafı, iki programda da “Yeni Bölüm” yazıyordu :)) Birileri sormalı, sağlık programı mı doktor reklamı mı?

DR. ÜMİT AKTAŞ’TAN JET YANIT

Fitoterapi uzmanı da olan Dr.Ümit Aktaş, Faruk Bildirici’nin ithamına sosyal medya Twitter’dan yanıt verdi. Aktaş, bugüne kadar para vererek hiçbir TV programına çıkmadığını ifade ederek Bildirici’nin bu ithamını ispatlaması durumunda bundan böyle hiç bir TV programına çıkmayacağını duyurdu.

Aktaş, Faruk Bildirici’nin iddiasını ispatlayamaması durumunda ise kendisinden özür dilemesi ve ithamını geri alması çağrısında bulundu.

İşte Aktaş’ın açıklamaları:

“Sayın  @farukbildirici hakkımda asılsız ithamlarda bulunmuş ve TV programlarına çıkmak için para ödediğimi iddia etmiş. Hayatımda hiç bir TV programı veya etkinliğe çıkmak için asla para ödemedim. Reklam yapmıyoruz, bilgi paylaşıyoruz.

Beni reklam yapan başkalarıyla karıştırıyor herhalde. Eğer profilinize “Medya Ombudsmanı” yazıyorsanız, iddialarınıza dikkat etmeniz gerekir. Sayın @farukbildirici, ne zamandan beri kaynağını sorgulamadığınız ve doğruluğunu ispatlamadığınız bilgiyi yazar oldunuz?

Sizi, ithamlarınızı ispat etmeye davet ediyorum. Para ödeyerek katıldığım bir tek TV programı olduğunu ispatlayın, ben bir daha TV’ye çıkmayacağım. Eğer ispatlayamazsanız da, özür dileyin ve ithamlarınızı geri alın.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu