Medya

Fatih Altaylı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a çattı….”Gençler boşuna deist olmuyor!”

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı son dönemlerdeki açıklamalarıyla gündem olan ve de eleştirilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a çattı. Altaylı, dikkat çeken yazısında “Giderek Hristiyanlığın çürüme dönemine benzetiyorsunuz İslam’ı. Gençler boşuna deist olmuyor!” düşüncesini dile getirdi.

ALİ ERBAŞ AÇIKLAMALARIYLA ELEŞTİRİ ALIYOR

Fatih Altaylı, “milleti dinden soğuttunuz” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Diyanet İşleri Başkanı cennetten arazi hatta bitmiş konut satmasını eleştirenlere çok kızmış ve resmî açıklama yapmış. ‘Ben Peygamber efendimizin hadislerini aktardım’ diyerek. Yani diyor ki, ‘Benimle dalga geçen Peygamber efendimizle geçmiş olur’. Yok ya! Hadi göster bana bir tane hadisi şerif ‘Kuran kursuna bağış yapan cennette ev sahibi olur’ diyen. Hz. Muhammed’in dediği açık. En ahmak bile anlasın diye. İyilik yapmayı, iyi insan olmayı teşvik ediyor. ‘Köpeğe su veren kadına cennet müjdelenmesi’ ile senin Kuran kursuna tuğla verene cennette ev verilmesi aynı şey mi! Giderek Hristiyanlığın çürüme dönemine benzetiyorsunuz İslam’ı. Gençler boşuna deist olmuyor!”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu