Medya

Fatih Altaylı, Fatih Portakal’a fena yüklendi?

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı’dan bugünkü yazısında sosyal medyada gündem olan Fatih Portakal’ı kıyasıya eleştirdi. Altaylı, Fatih Portakal’a “Madem bu kadar gündem olmak istiyordun, niye gündem olmamak için haberi bırakıyorum dedin?” sorusunu yöneltti.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, eski FOX Haber sunucusu, gazeteci Fatih Portakal’ın “sosyal medyasından, YouTube’dan, dört koldan gündem olma peşinde” olduğunu söyledi. Altaylı, “Madem bu kadar gündem olmak istiyordun, niye gündem olmamak için haberi bırakıyorum dedin?” diye sordu.

Fatih Portakal en son, AKP’nin muhalif gazetecileri de davet ettiği “Türkiye Yüzyılı” vizyon belgesini açıklayacağı toplantıya gitmesi üzerinden eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Şimdilerde Fatih Portakal’ın polemiği devam ettirip ettirmeyeceği merak ediliyor.

Altaylı, bugünkü köşesinde şunları kaydetti:

“Bu arkadaşımız, iki sene öncesine kadar Fox Haber’i sunuyordu ve oldukça başarılı idi. En yüksek ratinglere sahip ana haber bülteniydi. Muhalif bir bülten olduğu için de hedefteydi. Sonra bir gün aniden başarılı sunucusu Fatih Portakal ‘Ben bırakıyorum’ dedi. Kendi açıklamasına göre ‘Gündemde olmaktan, sürekli tartışılmaktan, sürekli konuşulmaktan yorulmuştu ve İzmir’deki çiftliğine çekilecek, toprakla uğraşacaktı. Gündem olmak istemiyordu. Toprağa dönecekti.2 Döndü de.

Ama o gün bugündür gündem olmak, gündemde kalmak, gündemi belirleyebilmek için her şeyi yapıyor. Sosyal medyasından, youtube’dan, dört koldan gündem olma peşinde. Benim de anlamadığım tam da bu. Madem bu kadar gündem olmak istiyordun, niye gündem olmamak için haberi bırakıyorum dedin. Bir anlatsa da bilsek.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu