Medya

Fatih Altaylı fena yanıldı… Melih Altınok’tan tepki gecikmedi: “Herkes aptal bir sen akıllısın!”

Sabah Gazetesi’ne ait olduğu iddia edilen bir paylaşım bu akşam saatlerinde sosyal medyayı hareketlendirdi.Sözcü’den Zeynep Gürcanlı, Sabah’a ait olduğunu iddia ettiği bir sosyal medya paylaşımını paylaştı. Buna göre İngilizce yazılan bir haberde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın adı Fahrettin Husband yani İngilizce ‘koca, eş’ olarak çevrilmişti. Haberi paylaşan isimlerden biri de Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ydı.

Gürcanlı’nın Sabah’ı tiye alan açıklamasının ardından, yalan haber sosyal medyada hızla dolaşıma girdi. Hürriyet’in GYY’si Ahmet Hakan’ın yengesi Sabah’ı tiye alan paylaşımı beğendi.

Asıl ilginç olan ise, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın erkek kardeşiyle evli olan Habertürk programcısı Kübra Par’ın Altaylı’nın paylaşımını beğenmesi oldu.

Fakat dikkatli sosyal medya kullanıcıları aslında çevirinin bir Facebook çevirisi olduğunu fark etti. Yani aslında Sabah’ın Türkçe haberi Facebook çevirisiyle İngilizce paylaşılmıştı. Üstelik bunu paylaşan Sabah gazetesi de değildi.

Bu paylaşımın altındaki ‘rapte this translations’ yani ‘bu paylaşımı oylayın’ yazısı bunun en büyük kanıtıydı.

Altaylı, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine hemen paylaşımını sildi, Gürcanlı ise henüz bir adım atmadı.

MELİH ALTINOK’TAN FATİH ALTAYLI’YA TEPKİ

Bu konu ile ilgili topa giren Sabah gazetesi yazarı Melih Alatınok ise Fatih Altaylı’yı hedef aldı. Sabah yazarı Altınok, Altaylı ile ilgili olarak şunları yazdı:

“Herkes aptal bir tek sen akıllısın değil mi:) Yok mu bir özür? Facebook çevirisini Sabah’a mal ettim, onları da kendim gibi zannettim, özür dilerim diye. Takipçilerine, okurlarına yalan söyledikten sonra twitlerini silip ortadan kaybolmak var mı öyle. “

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu