Medya

FATİH ALTAYLI NEDEN İSTİFA ETTİ?

Fatih Altaylı bugünkü yazısında Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’nden istifa ettiğini duyurdu. Altaylı, günlük yazıla yazmaya devam edecek.

Peki Altaylı neden istifa etti?

Yazısındaki satır aralarında bugünlerde siyasette ve de medya dünyasındaki kamplaşmaların Fatih Altaylı’nın bu kararı vermesinde etkili olduğu anlaşılıyor.

Bilindiği gibi Habertürk gazetesi kimi manşet ve haberleriyle kimi çevrelerce yoğun bir eleştiriye tabi tutulmuştu.

İşte Altaylı’nın satır aralarında istifa etmesine dayanak gösterdiği o ifadeler:

“Üzülerek izliyorum ki, artık “militan gazetecilik” dönemi başladı.  Bu benim “serseri ve özgür ruhuma” hiçuygun değil. Ne gençliğimde, ne yaşlılığımda bir sabit fikrin esiri olmadım. Bundan böyle de olmaya niyetim yok. Bu gazetenin de olmaya niyeti yok. Ama ben verdiği sözlerden dönmeyen birisiyim. Bu gazete yayın hayatına başlamadan verdiğim röportajlarda, daha sonra yazdığım yazılarda, konuştuğum her yerde “5 yıl” dedim. Bu görev için kendime 5 yıllık süre biçtim. Turgay Ciner bana Sabah Gazetesi’nin başına geçmemi önerdiği zaman da ona “5 yıl” demiştim. Ama arada kilometreyi sıfırlamak zorunda kaldığımız bir haksızlık yaşayınca “Habertürk’te yeniden bir 5 yıl” dedim.  Bu 5 yıl aslında 29 gün önce doldu. Ama ben bugün, 29 günlük bir gecikmeyle sizlerden müsaade istiyorum. Habertürk Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini bugün itibarıyla bıraktım. “

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı