Medya

Fatih Altaylı’dan Ahmet Hakan’a uçak tepkisi: “… salaklık yaptığında değil söylediğinde”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, “Asla ve kat’a binmem” dediği Erdoğan’ın uçağında görüntülenince medyadan tepkiler gecikmedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hemen yanında görüntülendiği fotoğraf beklendiği gibi medyada ilgi gördü. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Ahmet Hakan’ın Erdoğan’ın uçağında olmasıyla ilgili karar değişikliğini eleştirdi.

FATİH ALTAYLI, AHMET HAKAN’A YÜKLENDİ

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, “Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kat’â binmeyeceğim” diyen Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın Cumhurbaşkanlığı uçağında yer almasını eleştirdi.

Altaylı, “Çünkü asıl salaklık yaptığında değil söylediğinde. Eğer gazeteciysen ve Cumhurbaşkanı ya da Başbakan seni bir geziye davet ediyorsa gitmelisin” dedi.

Altaylı, Hakan’ın ‘dalga konusu’ olmasının normal ve gerekli bir durum olduğunu savundu.

İşte Altaylı’nın bugünkü yazısının “Salakça bir cümlenin sonucu” başlıklı o bölüm:

Ahmet Hakan’ın “Asla Tayyip Erdoğan’ın uçağına binmem” dedikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanına oturup, suratına da o beşuş ifadeyi oturtmasından sonra dalga konusu olması son derece normal ve olması gereken bir durum.

Çünkü asıl salaklık yaptığında değil söylediğinde.

Eğer gazeteciysen ve Cumhurbaşkanı ya da Başbakan seni bir geziye davet ediyorsa gitmelisin.

Mesleki olarak bir gereklilik bu. Gidersin.

Sorman gereken her şeyi sorarsın. Sordukların hoşa gitmezse muhtemelen seni bir daha çağırmazlar.

Ahmet Hakan’ın yapmaması gereken şey gitmesi değil daha önce “Gitmem” demiş olmasıdır. Böyle bir cümle kurmak için gerçekten bu mesleğin erbabı olmamak gerekir.

Ben bildiğimi okurum, çağırırlarsa giderim.

Yine de bildiğimi okurum.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu