SporTelevizyon

Fatih Altaylı’dan Beşiktaş’ın kalecisi Karius’a olay sözler

Fatih Altaylı, Bloomberg’te  3-3 biten Beşiktaş – Fenerbahçe derbisiyle ilgili konuştu.  Fatih Altaylı, Şenol Güneş ve Beşiktaşlı futbolculara ağır eleştirilerde bulunurken Beşiktaş’ın Alman Kalecisi Karius’u ağır sözlerle eleştirdi.

“KARIUS’U DM’DEN YÜRÜRKEN GÖRDÜK ”

Hasan Ali’nin golünü Karius’un yerine doğru düzgün bir kaleci olsa çıkarır mıydı? Çıkarırdı bence. Volkan, Muslera, Harun yemezdi… Karius çuvaldan hallice bir kaleci izlenimi verdiği için genel olarak, bu çocuk nasıl Liverpool’da oynamış? Bu çocuğu Comolli mi Liverpool’a almış diye düşünüyorum. Nasıl Liverpool’da oynamış, anlamak mümkün değil. Geldiğinden beri kendisini daha çok ‘DM’den yürürken’ gördük, sahada pek göremedik.

İki tarafta da savunmada zaaflar var. Beşiktaş’ta savunmadan önce Atiba’yı konuşmak lazım. Atiba’da muazzam bir gerileme var. İlk yarıda çok kötüydü, 2. yarıda zaten yoktu. Top alamıyor, pas yüzdesi gerilemeye başladı. Bence Atiba oynamamalı artık. 37 yaşında olduğu belli. Şenol Güneş diyor ki Kagawa hazır değil. Atiba mı hazır? Formsuz Medel’in daha iyi olduğunu düşünüyorum.

İlk yarının adamı Kagawa. 2. yarıda Dirar çok iyiydi. Moses çıkmasa da iş buraya gelirdi. Ayew bir şey yaptı mı? Son pozisyon vardı, Ayew değil de Burak olsa dokunsan gol olacak. Fenerbahçe’de Zajc’ı da beğendim. Ayağı da güzel bir oyuncu, iyi bir oyuncu. Ayew’e para veriyorlar diye okudum, ben buna inanmıyorum. Birisi talip olduysa hemen versinler. Ayew’den Fenerbahçe’ye fayda gelmez. Bakınca sahada bir şey yapar diyeceğin bir oyuncu değil. Fenerbahçe’nin Ayew gibi bir oyuncuyu tutma lüksü yok. Soldado’nun adını kaçta duydun? Bir faul yaptı, bir faul de ona yapıldı.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu