Spor

Fatih Altaylı’nın Mesut Özil yazısı çok tartışılacak!

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Fenerbahçe’ye transfer olan Mesut Özil’in “Ben doğuştan Fenerbahçeliyim, çocukken de Fenerbahçe’yi tutardım” şeklindeki ifadesinin bir ‘palavra’ olduğunu ileri sürdü. Altaylı, Özil’in bu yöndeki açıklamalarını ‘sahtekarlık’ olarak niteledi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferiyle ilgili olarak ‘O Mesut, taraftar Bahtiyar ama’ başlığıyla yayımlanan yazısında değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe’nin bu sezonun en flaş transferini yaptığını belirten Altaylı, “Sadece Türkiye’de değil belki dünyada ara transfer döneminin en ses getiren transferi. ‘Paramız yok, borcumuz çok. Transfer yapamayız. Zaten limitimiz de yok’ diyen Ali Koç bir şekilde Mesut Özil’i aldı” dedi.

Taraftarın bu transferden dolayı memnun olduğunu, Özil’in oynaması ve form tutması durumunda Fenerbahçe için büyük bir kazanç olduğunun altını çizen Altaylı, şu görüşleri dile getirdi.

“Mesut’un Türkiye’ye gelmesinde siyasi görüşlerinin etkisi var. AK Partili olmasını kastetmiyorum. Onun da etkisi vardır elbette ama asıl önemli olan Doğu Türkistan ile ilgili sözleri, Çin’in tepkisini çekti ve Uzakdoğu pazarını kaybetmek istemeyen Arsenal, Özil’i biraz da bu yüzden gözden çıkardı.

Zaten Mesut’un gelmesi Fenerbahçe kadar AK Parti çevrelerini de sevindirmiş durumda. Bunu da gizlemiyorlar. Ben de merak ediyorum acaba Özil’i bu şekilde getiren geçen sene Trabzonspor olsa idi Fenerbahçeli taraftarlar ne derdi? Samimi yanıtlarını kendilerine versinler, bana değil.”

’11 yıl önce ‘Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi izlerdim ama hiçbirine kendimi yakın hissetmedim’ demişti’
Altaylı, Özil’in “Almanya’da Fenerbahçe taraftarı bir çocuk olarak büyüdüm. Her Türk, Almanya’da bir Türk takımını tutar ve benimki de Fenerbahçe’ydi. Fenerbahçe, İspanya’daki Real Madrid gibidir. Türkiye’nin en büyüğü, Fenerbahçe’dir” şeklindeki açıklamalarını da değerlendirdi. Altaylı, şunları söyledi:

“Özil’in ‘Ben doğuştan Fenerbahçeliyim, çocukken de Fenerbahçe’yi tutardım’ palavrası ise büyük bir sahtekarlık. Bundan 11 yıl önce Habertürk’te Mesut Özil ile yapılan bir röportajda genç Alman futbolcu ‘Türk takımlarını izlerdim. Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi ama hiçbirine kendimi yakın hissetmedim’ diyor.

O mu yalan, bugün söylediği mi yalan yoksa hepsi mi yalan kendi söyler inşallah. Bu arada iktidar Mesut Özil’den yerli ve milli bir kahraman yaratmaya çalışıyor. Ben de gülüyorum. Alman Milli Takımı’nı tercih etmiş biri, futbolunun son yıllarını geçirmek için Türkiye’ye geldi diye ne yerli olur ne de milli.

O çoktan Alman millisi olmuş bile. Ve hatırlayın ki, geneliniz Almanya’yı tercih etti diye Özil’e çok kızgındınız. O yüzden Fenerbahçe Türk asıllı iyi bir Alman yıldızı almıştır. Kıskanılacak bir transfer midir? Evet. Yerli ve milli midir? Asla.”

YAZININ KAYNAĞINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu