Medya

Fatih Altaylı’dan Ertuğrul Özkök’e tepki! “Belli ki hala ders almamışsın”

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, eşine gönderdiği mesajla kendisine sitem eden meslektaşı Ertuğrul Özkök’ü eleştirdi. Altaylı, Özkök’ün Cengiz Semercioğlu ile birlikte Mehmet Cengiz’le yapılan röportaja tepki gösterdikten sonra “Boşuna dememişler ağaç yaş iken eğilir. Sen nasıl eğilmişsen, öyle kalmışsın” dedi.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz turuna katılmasının ardından Mehmet Cengiz ile yaptığı röportajda ona hak verdiği için eleştirdiği Ertuğrul Özkök’ün eşine mesaj attığını yazdı.

Altaylı, Özkök’e, “Memleket bu halde iken, hepimizin senin gibi, ‘Aman başıma bir şey gelmesin’ diye dün seni hapse attırmak için yazı yazanlarla can ciğer kuzu sarması olmamızı bekleme” diye seslendi.

Altaylı, “Ona karakter denir, yumruk değil” başlıklı bugünkü yazısında, Ertuğrul Özkök’ün eşine, “Fatih daha önce de benim aleyhime yazı yazdı ama bu kez çok ağırıma gitti. Benim menfaat karşılığı yazı yazdığımı iddia etmiş. Böyle bir şey yapmayacağımı en iyi o bilmeli. Üstelik de çok eleştirildiği Tayyip Erdoğan röportajı sonrası ben ona destek vermiştim” mealinde mesaj attığını belirtti.

Önceki yazısında Özkök’ten “aklama paklama yapan” diyerek bahsettiğini bunun sebebinin de Mehmet Cengiz’e “haksızlık yapıldığını” öne sürmesi olduğunu ifade eden Altaylı, şunları kaydetti:

“Ertuğrul Özkök’e bu konuda çok daha ağır bir yazım oldu geçmişte. Hürriyet’teki son günlerinde Milli Piyango ile ilgili suçlamalar olduğunda Milli Piyango Genel Müdürü ile, Rıdvan Dilmen tarafından Turkcell BİP’e yönelik suçlamalar olduğu zaman Turkcell yöneticileri ile yaptığı röportajlar bu işin şahikasıdır. O zaman Laundromat olduğunu yazmıştım.

Ha bir de utanmadan beni ve benim gibi az sayıda gazeteciyi ‘yumrukları sıkılı’ olmakla suçlamışsın. Kendince bizi gereksiz kavgacı, kötü gösterecek. Kendisini ise barışçı, çiçek çocuk. Memleket bu halde iken, hepimizin senin gibi, ‘Aman başıma bir şey gelmesin’ diye dün seni hapse attırmak için yazı yazanlarla can ciğer kuzu sarması olmamızı bekleme. Bazı insanlarda ‘karakter’ diye bir şey var. Sen onu yumruk zannediyorsun. Hatırlarsan, o aklama yazıları bile senin çok korktuğun kovulmanı engellememişti. Ama belli ki, hala ders almamışsın.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu