Medya

Fatih Altaylı’dan Rasim Ozan Kütahyalı’ya sert tepki

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde isim vermeden Rasim Ozan Kütahyalı’ya sert göndermelerde bulundu. Altaylı, dikkat çeken yazısında  “Aslında Türk medyasında sağcı, solcu, ilerici, gerici, milliyetçi, bölücü gibi yazar ayrımları yok. Sadece çok daha basit iki gazeteci sınıfı var. Yavşaklar ve yavşak olmayanlar” ifadesini kullandı.

Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde yazmış olduğu köşesinde Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Adalet Ağaoğlu’nun ölümünün ardından ‘en içten ve sahici yazıyı Cansu Çamlıbel’in kaleme aldığını’ belirtip Hürriyet gazetesinde bir kişinin nasıl ‘torpil’ ile yazar yapıldığını açıklamıştı. Kütahyalı, eşi Nagehan Alçı’yla birlikte ziyaret ettiği Hürriyet’in eski patronu Aydın Doğan’a telkinde bulunarak Çamlıbel’in yerine Hürriyet gazetesine başka bir ismi ‘paraşütle yazar yaptırdıklarını’ itiraf etmişti.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı yazısında Rasim Ozan Kütahyalı’nın, ismini vermeden “Eşiyle beraber Aydın Doğan’la konuşmuşlar ve Cansu Çamlıbel’in ayağını kaydırıp, Çamlıbel’in yerine Verda Özer’i yazar yaptırmışlar.” ifadelerine yer verdi.

Altaylı, sözlerini şu şekilde sürdürdü “Ben o kadar önemli bir adamım ki, medya patronlarına kimi yazar yapacaklarına kadar etki ederim diyor. Tam şecaat arz ederken, sirkatin söylemek durumu. Allah’tan eşi daha aklı başında biri olduğu için “Benim bu konu ile alakam yok. Yalan söylüyor” diyerek bu işten sıyrıldı.Neyse yazdıkları önemli değil zaten.”

Yazıyı okurken Türk medyasında sağcı, solcu, ilerici, gerici, milliyetçi, bölücü gibi yazar ayrımları olmadığını düşündüğünü ifade eden Altaylı, “Sadece çok daha basit iki gazeteci sınıfı var. Yavşaklar ve yavşak olmayanlar. Ben o yazıya bakınca bunu gördüm. Bunu yazarı için söylemiyorum.Çünkü o gazeteci sınıfında değil zaten” diye yazdı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu