Medya

Fatih Altaylı’nın ‘Hacıhüsrevli gibi cevap veriyor’ sözüne Buket Aydın cevap verecek mi?

Hıncal Uluç'un Kanal D Ana Haber Spikeri Buket Aydın'a "Yapay yüzlere bakamıyorum. O yapay yüz, bir de abartılı makyajla kaplanınca inandırıcılığını yitiriyor." şeklindeki sözlerine Buket Aydın'ın verdiği cevap medyanın gündeminde. Tartışmaya Fatih Altaylı'da dahil oldu.

Sabah yazarı Hıncal Uluç’un Kanal D Ana Haber Spikeri ve CNN Türk’te yayınlanan 40 programının sunucusu Buket Aydın’a yönelik “Yapay yüzlere bakamıyorum. O yapay yüz, bir de o hem de nasıl abartılı makyajla kaplanınca inandırıcılığını yitiriyor. Ruhsuz, maskeli bir robota dönüşüyor” sözlerine Buket Aydın’ın cevabı bir hayli sert olmuştu. Uluç ve Aydın arasındaki tartışmaya Habertürk yazarı Fatih Altaylı da dahil oldu.

FATİH ALTAYLI: “HACIHÜSREVLİ GİBİ CEVAP VERİYOR”

Buket Aydın, Hıncal Uluç’a verdiği cevapta “Bununla ilgili çok şey yazarım ama kendisi dedem yaşında olduğu için geçmişini açıp onu çok rencide etmek istemem. Benim yüzümden hastalanır falan buna gerek yok.” ifadelerini kullanmıştı.

DEFNE SAMYELİ’YE GÖNDERME

Buket Aydın’ın tavrını “Yerini hazmetmekten o kadar uzak ki, en ufak bir eleştiriye elini beline koymuş eski Hacıhüsrevli gibi yanıt veriyor” sözleriyle eleştiren Altaylı, isim vermeden Defne Samyeli’ye de göndermede bulundu. Ataylı “Sonuçta bir haber sunuyor. Çok da önemli bir iş değil. O koltukta oturanların bazıları şimdi şarkıcılık yapıyor” dedi.

Altaylı, Hıncal Uluç’un Buket Aydın’a yönelik sözlerini de eleştirdi. Polemikten kaçınmayan ve lafını esirgemeyen Buket Aydın’ın Fatih Altaylı’ya nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor.

Fatih Altaylı’nın Habertürk’te yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Hıncal Ağabeyimizin, Kanal D Haber sunucusu Buket Aydın’ı “Botokslu, silikonlu” gibi cümlelerle eleştirmesi gerçekten yakışıksız oldu.

Bir kadına böyle eleştiri yöneltilmez.

Ayıptır Hıncal Abi.

Ama Buket Aydın adlı haber spikerinin atarlı tarzı da bir garip.

Yerini hazmetmekten o kadar uzak ki, en ufak bir eleştiriye elini beline koymuş eski Hacıhüsrevli gibi yanıt veriyor.

Biraz sakin olsa, hakkını hukukunu olgun bir tavırla, sürekli herkese hakaret etmeden savunmayı öğrense iyi olacak.

Sonuçta bir haber sunuyor.

Ondan önce onarca insan sundu o haberi.

Çok da önemli bir iş değil.

O koltukta oturanların bazıları şimdi şarkıcılık yapıyor.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu