Medya

Fatih Altaylı’ya RTÜK’ten para cezası…Hürriyet yazarı duyurdu

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya para cezası… Hürriyet yazarı Tahir Kum, Fatih Altaylı’ya RTÜK tarafından ağır bir para cezası verildiğini yazdı. Tahir Kum, dikkat çeken yazısında verilen cezanın Altaylı’yı ‘hoplatacak’ türden olduğunu kaydetti.

Hürriyet Gazetesi spor yazarı Tahir Kum’un, “RTÜK’ten Altaylı’ya… Bir cisim yaklaşıyor!” başlıklı yazısında Habertürk yazarı Altaylı’ya ağır bir para cezası verildiği iddia edildi. İşte yazıdaki o bölüm…

“Önceki gün Ankara’daydık. Konu ‘spor’ olunca, aldığımız sıcak bilgiyi İstanbul’a ulaşmadan (!), sizlerle paylaşalım istedik… RTÜK, gazeteci Fatih Altaylı’yı, TFF ve Başkanı Nihat Özdemir’e yönelik sözlerinden dolayı ağır bir para cezasına çarptırmış. Hem de onu yerinden ‘hoplatacak’ türden!

Cezaya mevzu konu da malum, Altaylı’nın bir süre önce TV’de “Bu federasyon hadımdır. Bu federasyon iktidarsızdır. Nihat Özdemir oraya laf olsun diye süs olsun diye konmuştur. Yani şu bardağı da bardak abi diye oraya koymakla, o Nihat Abi’yi oraya koymak arasında zerrece fark yoktur” sözlerini kullandığı o meşhur program. Benim gibi birçok insan haklı olarak bu yaklaşımı yadırgamıştı. Yanlıştı. Neyse ki, RTÜK atlamamış! Re’sen incelemeye almış, sonuçta da ağır bir cezaya hükmetmiş. Maalesef bizim alanda ‘tarz’ bu! Jargon bu. Benden söylemesi, sporda şiddet – middet, kanun- manun diyoruz ama öncelikle spor medyası başkentimiz tarafından ‘keşfedilmeyi’ bekliyor!”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu