Televizyon

Fatih Portakal: “Bir gün başıma bir şey gelirse…”

Fox TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal,”Hadi bakalım doğalgaz zamlarını diğer zamları protesto edin, kaç kişi sokağa çıkabilecek” şeklindeki sözleri nedeniyle hedef gösterildiğini ileri sürerek “Bir gün başıma bir şey gelirse, sebebi sizsiniz” diyerek iktidara yakın medyayı suçladı..

FATİH PORTAKAL’IN O SÖZLERİ OLAY OLMUŞTU

Fatih Portakal, kendisini hedef gösteren haber ve yayınlara tepki gösterdi. Portakal, “Bir gün başıma bir şey gelirse, sebebi sizsiniz” dedi.

Fransa’daki “Sarı Yelekler” eylemlerini ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eylemlere ilişkin olarak değerlendirmesini yorumlayan Portakal, siyasi iktidara yakınlığıyla bilinen medya organları tarafından provokatörlükle suçlanmış ve hedef gösterilmişti.

Portakal yaptığı yeni açıklamada şunları kaydetti:

“CANIMA ZARAR GELECEĞİNDEN KORKUYORUM”

“Bu kadar mı endişe veriyorum size. Canıma zarar geleceğinden korkuyorum. Kendim için önemli değil. Ailem var, sevdiklerim var. Doğrular üzerine haber yapın. Eleştirin ama hedef göstermeyin. Bir gün başıma bir şey gelirse, sebebi sizsiniz. Yandaş medyanın internet siteleri, televizyonları”.

Fatih Portakal’ın Paris’teki eylemler sonrası sarf ettiği “Hadi bakalım doğalgaz zamlarını diğer zamları protesto edin, kaç kişi sokağa çıkabilecek” sözlerine AK Parti’den tepki gelmişti. Öte yandan Portakal hakkında ‘insanları ayaklanmaya davet ettiği’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmuştu.

“ÖMER ÇELİK: BU SORUMSUZLUK”

AK Partili Ömer Çelik, “Toplumsal taleple vandalizmi birbirinden ayırmak lazım. CHP’li Başkan yardımcısı ve bahsettiğiniz sunucunun sözleri dikkat çekicidir. Bu kadar yer yakılıyor, yıkılıyor. Bu şahısların bu şekilde aslında teskin edici rol oynaması gereken siyasilerin, medya mensupların tam tersine tahrik edici bir yönde olması manidar. Acaba kendi yayın kuruluşlarının vandalizmle karşı karşıya kalmasını mı istiyorlar. Bu sorumsuzluk karşısında haklı tepkiler var. AK Parti yakın bir şekilde takip ediliyor. Vandalizmle demokrasi bir arada yaşamaz. Bu şahıs daha önce ‘Başbakan gitsin onun yerine Genelkurmay Başkanı gelsin’ demişti. Bu çağrıları masum çağrılar olarak görmüyoruz kınıyoruz” demişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu