MagazinTelevizyon

Fatih Portakal izdivaç savaslarının arasında kaldı

Zekeriya Atak adlı damat adayı polemiği pinpon topu gibi bir orada bir burada. Zuhal Topal ile Seda Sayan’ın izdivaç gerginliğinde top Fatih Portakal’a atıldı. İddialara göre Fatih Portakal damat adayının kafasına silah dayayarak video çekilmesi sırasında oradaydı.

Geçtiğimiz aylarda Fox TV’de yayınlanan ‘Zuhal Topal’la’ isimli izdivaç (evlendirme) programına katılan bir damat adayının şehitlerle ilgili program eleştirisi damga vurmuştu. Canlı yayında Zekeriya Atak, Zuhal Topal’a “Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız” demiş ve ardından programı protesto amaçlı terk etmişti.

Olay burada bitmemiş, daha sonra Zekeriya Atak o sözleri söylemesi için rakip kanalda rakip program yapan Seda Sayan ve sevgilisi Erkan Çelik’in kendisini para verdiklerini ve para için bu sözleri söylediğini itiraf eden bir video kaydını internette yayınlamıştı.

Ama olay burada da bitmedi

Bir o tarafı bir bu tarafı suçlayan Zekeriya Atak yine sahneye çıktı. Sabah gazetesinin haberine göre, Zekeriya Atak, söz konusu görüntülerin silah zoruyla çekildiğini belirterek savcılığa başvurdu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Zekeriya Atak, video kaydının Maslak’ta bulunan eski ANS Stüdyosu’ndaki bir odada silah zoruyla çekildiğini ileri sürdü. Zekeriya Atak, Fox TV stüdyosunda kendisini silah zoruyla alıkoyduklarını iddia ettiği kişiler arasında; Zuhal Topal, eşi Korhan Saygıner, Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal ve yapımcı Zeynep Peker’in olduğunu iddia etti. Bunun üzerine Savcılığın; Topal, Saygıner, Portakal ve Peker hakkında tehdit, alıkoyma ve şantaj iddiasıyla soruşturma belirtildi. .

Zuhal Topal’ın programına damat adayı olarak katılan Zekeriya Atak; önce Korhan Saygıner tarafından konuşmak üzere İstanbul’a çağrıldığını, ardından stüdyoda bulunan bir odaya kapatıldığını ve odaya giren iki kişi tarafından masaya silah bırakıldığını ve kendisine ‘Akıllı ol, seni delik deşik ederiz’ denilerek tehdit edildiğini iddia etti. Yine Atak’ın iddialarına göre; kendisine Korhan Saygıner tarafından bir metin verildiğini ve “Kafana sıktırmak istemiyorsan, bu metni kameraya okursun” denildi. Bunun üzerine kendisinin de tehdit altında Seda Sayan ile nişanlısı Erkan Çelik hakkında çeşitli suçlamaların yer aldığı metni okumak zorunda kaldığını söyleyen Atak, kendisine kaydın yayınlanmayacağıyla ilgili söz verildiğini ancak bir süre sonra YouTube’da yayınlandığını da belirtti. .

Fatih Portakal bu olayın neresinde?

Zekeriya Atak’ın iddialarına göre; kapatıldığı odada diğer şahısların arasında Fatih Portakal da vardı. Fox TV sunucusu Fatih Portakal’ın, “Senin yüzünden haber yapamıyorum. Ne yapmaya çalışıyorsun? Bitirdin bizi” diyerek kendisine saldırdığını iddia eden Atak, hakaret ve tehditlere maruz kaldığını söyleyerek; Saygıner’in aldığını söylediği uçak biletlerini de savcılığa teslim etti.

Savcılık olayla ilgili iki ayrı güvenlik kamerası görüntüsüne el koydu. Zekeriya Atak’ın şikayetini delil gösteren Seda Sayan da, suçtan zarar gördüğünü iddia ederek, soruşturmaya müşteki olarak müdahillik talebiyle dilekçe verince ilgili dilekçenin de soruşturma dosyasına eklendiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu