Medya

Fatih Portakal o gazetecinin gözaltına alındığını duyurdu

Fatih Portakal sosyal medya hesabından gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun gözaltına alındığını duyurdu.

Gazeteci Fatih Portakal, Twitter’da yaptığı haber paylaşımlarıyla ve Twitch yayınlarıyla tanınan gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun gözaltına alındığı bilgisini paylaştı.

Portakal, Twitter’da 535 bin takipçisi bulunan Haskoloğlu’nun İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan evine dün akşam polislerin gittiğini söyledi.

Portakal, Haskoloğlu’nun ablasının kendisini aradığını belirterek, “İbrahim Haskoloğlu’nun ablası aradı. Üsküdar’daki evlerine dün gece 11’de polis baskın yapmış. 1 saat kadar evi aramışlar, sonra da @haskologlu’nu gözaltına almışlar. Vatan emniyete götürmüşler. Gözaltı nedeni paylaştığı bir haber iddası” dedi.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, yaklaşık 2 ay önce kendisine ulaşan bir hacker grubunun e-devlet ve devlete ait sitelerden verilerin çalındığını söylediklerini öne sürmüş, bu konuyla ilgili kendisiyle bilgiler paylaştıklarını iddia etmişti. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ‘kimlik ve adres verileri sızdırıldı’ iddiasını yalanlamıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu