Medya

Fatih Portakal, RTÜK’ün Fox Ana Haber’e verdiği ceza ile ilgili ne dedi?

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Fatih Portakal’ın sunduğu FOX TV Ana Haber bültenine 3 kez yayın durdurma cezası vermiş gözler bu akşam Fatih Portakal’a çevrilmişti. Fox TV Ana Haber Spikeri cezalarla ilgili ilk kez konuştu. İşte, Fatih Portakal’ın RTÜK’ün verdiği cezalara tepkisi…

FATİH PORTAKAL: “HER BİRİNİ İKİŞER DEFA İZLEDİM!”

Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, RTÜK’ün FOX TV’ye verdiği cezayla ilgili, “Radyo Televizyon Üst Kurulu FOX Habere benim yaptığım söylemlerden dolayı bir ceza verdi. Bu ceza parasal bir ceza, aynı zamanda 3 gün de yayın durdurma cezası. Aslında sadece düşüncenin paylaşıldığı şeylerdi, izleyip bakabilirsiniz. Oturdum her birini ikişer defa izledim. Zaten benim hakaret etme gibi bir huyum yoktur. Öyle bir niyetim olamaz zaten.

“Ama geldiğimiz noktada RTÜK’ün verdiği cezayla karşı karşıyayız. Kimlerden sesler yükseldi diyecek olursanız, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi’nde yükseldi ve muhalefetten yükseldi. Sessiz bir çığlık da ekran başında. O da sizlersiniz.” ifadelerini kullandı.

İşte, Fatih Portakal’ın RTÜK cezasıyla ilgili söyledikleri:

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu