Gündem

Fatih Portakal’dan ilginç Ebru Gündeş Yorumu

Reza Zarrab’ın ABD/Miami’de tutuklanmasının sonrasında Zarrab’ın eşi ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in apar topar Türkiye’ye dönmesi Fox TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal’ın dikkatinden kaçmadı. Fatih Portakal’dan bu ilginç duruma farklı bir yorum geldi.

Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab’ın Miami’de tutuklandığı sırada Ebru Gündeş ve kızının da Zarrab’ın yanında olduğu ortaya çıktı. Fakat tutuklama olayından sonra Ebru Gündeş’in Türkiye’ye dönmeye ve davayı Türkiye’den takip etmeye karar vermesi sosyal medyada konuşulan konulardan biri oldu.

Ebru Gündeş’in Türkiye’ye dönme kararı Fatih Portakal’ın dikkatini çekti. Portakal, kişisel Twiter hesabından “var bunda bir iş!” yorumu yaptı.

Fatih Portakal’ın “Bir eş, eşini Amerika’da en zor gününde Nasıl bırakır da döner? Para sorunları da yok. Var bunda bir iş!” şeklindeki tweeti çok sayıda etkilenişime neden oldu.

AVUKATI “YANINDALAR” DEMİŞTİ

Reza Zarrab’ın  Amerika’da tutuklanmasının ardından Zarrab’ın avukatı yaptığı açıklamada, “Böyle bir karar beklemiyorduk. Kendisi de (Rıza Sarraf) böyle bir şey beklemiyordu. Eşi ve kızı halen orada  Miami’deler; süreci takip ediyorlar” şeklinde kısa bir açıklama yapmıştı.

EBRU GÜNDEŞ ÇOCUĞU İÇİN DÖNDÜ

Avukatın yaptığı bu açıklamanın hemen sonrasında  Ebru Gündeş’in çocuğunun bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için durum değerlendirmesi yaptığı ve de  Türkiye’ye dönüş kararı aldığı belirtiliyor.

SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in Türkiyeye döndükten sonra henüz bir açıklama yapmayarak sessizliğini koruması ise dikkatlerden kaçmadı.

Rıza Sarraf’ın Miami’deki işlemlerini, 47 ülkede 77 ofisi bulunan ve bünyesinde 4 bin 200’den fazla avukat olan Baker& McKenzie Hukuk Bürosu yürüttüğü haber veriliyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜK HUKUK BÜROLARINDAN

Habertürk’ün haberine göre “İran’a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ile karapara aklama” suçlamalarıyla tutuklanan Sarraf’ın ilk duruşmasında, Baker& McKenzie Hukuk Bürosu’ndan bir avukatın duruşmaya katıldığı öğrenildi.

4 Nisan’a kadar gerçekleşmesi beklenen kefalet görüşmelerini de yine bu büronun sürdüreceği konuşuluyor.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı