Televizyon

Fatih Portakal’ın o sözleri Azerbaycan’da rahatsızlığa neden oldu

Fatih Portakal’ın dünkü Fox Ana Haber Bülteninin canlı yayınında, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in eşini cumhurbaşkanı birinci yardımcısı ilan etmesi üzerine sarf ettiği sözlerin ardından Fox TV’nin Azerbaycan yayınına son verildiği haber veriliyor.

Azeri Milletvekili Adil Aliyev, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Fatih Portakal’ın dün ana haberde sarf ettiği sözlerin Azerbaycan halkında büyük bir rahatsızlığa neden olduğunu iddia etti.

Aliyev, Fox Ana Haber Spikeri Fatih Portakal’ın Türk dünyası ülkelerini sevmediğini ve bu yüzden taraflı yayınlar gerçekleştirdiğini söyledi.

Aliyev, “FOX TV’nin gazetecisi Fatih Portakal’ın amacı Türkiye Azerbaycan ilişkilerine zarar getirmektir. Azerbaycan ile ilgili hazırladığı ülkemizin yönelik haber, tek taraflı ve önyargılı olmaktadır. Fatih Portakal hiçbir zaman isteğine nail olmayacaktır. Çünkü, Türk halkı her zaman Azerbaycan’ın yanında olmuştur ve bundan sonra da olacaktır.” dedi.

Bugün Azerbaycan medyası da Fatih Portakal’ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in eşini birinci başkan yardımcısı tayin etmesi dolayısıyla eleştirel yayın yaptığını manşetlere taşıdı.

FATİH PORTAKAL CANLI YAYINDA NELER SÖYLEMİŞTİ?

İşte Fatih Portakal’ın Azerbaycan’daki gelişme ile ilgili canlı yayında İlham Aliyev’in eşini birinci başkan yardımcısı tayin etmesine yönelik yorumları:

https://www.youtube.com/watch?v=KNC1DspKVf4

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu