Manşet

Fatih Terim hangi dizileri izliyor?

Türkiye A Milli Futbol Takımı Futbol Direktörü Fatih Terim Alem FM ve LİG Radyo ortak yayınında yayınlanan programına konuk oldu.  Radyocu Adem Metan,  Fatih Terim röportajıyla başarılı bir programa imza attı. Fatih Terim geniş yelpazede kendisine sorulan sorulara içtenlikle cevap verdi. Terim, en çok izlediği iki dizinin de adını verdi.

A Milli Futbol Takımı ile Galatasaray’da birçok önemli başarıya imza atan ünlü teknik adam Fatih Terim, ilk kez bir radyo programına katıldı. Fatih Terim, radyocu Metan’ın programında kendisine yöneltilen her soruya cesur cevaplar verdi. Terim çok iyi bir TV izleyicisi olduğunu da söyledi.

İşte Fatih Terim’in röportajından ilginç bölümler:

28-30 yaş grubunda olan Milli Takım oyuncularının Ankara’da meydana gelen patlamadan çok etkilendiklerinin altını çizen Terim, bu yükün omuzlarda taşınmasının kolay olmadığını vurguladı. Terim, “Bu genç çocuklar buna rağmen çıkıp ülkelerin temsil ettiler. Ay yıldızlı bayraklarına o kadar bağlılar ki; içleri kan ağlayarak çıkıp oynadı ve zafer aldılar.” şeklinde konuştu.

fatih-terim-alemfm-roportaj

“EVDE İMPARATOR DEĞİLİM, İMPARATORİÇE EŞİM”
Futbol dünyasında “İmparator” olarak anılan Terim, evde imparator olmadığını İmparatoriçe eşinin kararlarına uyduğunu belirtti. Yemek zevkinden de bahseden Terim, içinde pişmiş soğan olmayan her yemeği sevdiğini belirtti. Terim, “Zeytinyağlı Barbunyayı çok seviyorum. Ayrı bir ilgim ve düşkünlüğüm var.” dedi.

“NE İSEM OYUM!”
Doğal bir yapıya sahip olduğunu da ifade eden Terim, saha kenarında nasıl davranıyorsa evde de aynı şekilde olduğunu anlattı. Terim, herkes gibi bir yaşantıya sahip olduğunu belirterek, “Heyecanlanıyoruz, kızıyoruz, üzülüyoruz, hayal kırıklığı yaşayabiliyoruz. ‘Mış’ gibi davranmam, ne isem oyum! Hiçbir zaman kurgu içinde olmadım. Saha kenarında profesyonellik ve yaşımın gerektiği olgunluk bazen beni tutuyor. Kızlarım evlendikten sonra ayrılınca Fulya Hanım ile yalnız kaldık. Torunum Yaman bu boşluğu doldurmaya çalışıyor.Birbirine bağlı iyi bir aileyiz. Örf ve ananelerinden vazgeçmeyen ve birbirini seven insanlarız.” şeklinde konuştu. Terim, canın canı olması sebebiyle torun sevgisinin de farklı olduğunu kaydetti.

“TAKLİTLERDEN SAKININ!”
Taklidinin yapıldığının hatırlatılması üzerine tebessüm eden Terim, dünyanın her yerinde herkesin taklidinin yapılabildiğini ifade etti. Terim, ”Sınırları mizah içinde olan başarılı taklitleri takdir ederim. Sıkıntıya düşmem. Maksadını ve edep sınırlarını aşanları hoş görmem beklenmesin. Bazen çok güldüğüm oluyor. Siz yine de taklitlerden sakının!.” dedi.

TERİM HANGİ DİZİLERİ İZLİYOR?
İyi bir TV izleyicisi olduğunu da anlatan Terim, Avrupa ve ülkemizde oynanan maçları takip ettiğini ancak kendisini ajandasının yönettiğini kaydetti. Evinde açık oturum, spor, haber programlarını izlediğini söyleyen Terim, “Muhteşem Yüzyıl ve Kiralık Aşk dizilerini izlediğini söyledi. Kendisinin dizideki karakterlerle ilgili çok soru sorması sebebiyle eşi Fulya Terim’in son zamanlarda başka odada TV izlediğini söyledi. Fanuslarda yaşamadığını da kaydeden Terim, herkes gibi bir hayatı olduğunu kaydederek, “Ne ailem ne de ben ayrı değiliz. Eşofmanımı giyip dizimi izlerim, arkadaşlarımla oturur sohbet ederim. Bakarsınız kapı çalınmış Buse ve eşi yürüyerek evimize gelmiş” diye konuştu.

KIZ BABASI OLMAK ZOR MU
Terim, kızları Merve ve Buse ile ilgili, ‘Kız babası olmanın zor yanı var mı?” diye sorulunca da duygusal bir konuşma yaptı. Terim, kızları dünyaya geldiğinde sahada olduğunu veya antrenör olduğunu belirterek, doyasıya yaşayamadığı söyledi. Terim, “Boş vaktimi onlarsız geçirmiyorum. Zaman bana o açığı kapatmak için imkan sağladı. İki kızım ile çok güzel günler yaşadım, yaşamaya devam ediyorum. İyi ki onlar var.” dedi.

“HEPİMİZ BU ÜLKENİN İNSANIYIZ”
Ülke gündemine yönelik soruları da cesurca cevaplayan Terim, 28-30 yaş grubunda olan Milli Takım oyuncularının Ankara’da meydana gelen patlamadan çok etkilendiklerini anlattı. Bu yükün omuzlarda taşınmasının kolay olmadığını vurgulayan Terim, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hepimiz bu ülkenin insanıyız. Empati yapmasını da iyi biliriz. Hakikaten zor günlerdi. Herkes elinde telefon haber alıyor, ajans haberlerini dinliyor, sosyal medyayı izliyordu. Her geçen an ölü sayısı artmış 200 olmuştu. Bu genç çocuklar buna rağmen çıkıp ülkelerin temsil ettiler. Ay yıldızlı bayraklarına o kadar bağlılar ki; içleri kan ağlayarak çıkıp oynadı ve zafer aldılar.”

Hollandalı bir gazetecinin de kendisine ‘Sayın Terim nasıl hallettiniz?’ diye sorduğunu anlatan Terim, aynı cevabı verdiğini söyledi. Terim, “Onların DNA’sında fekadarlık var. Hep söylerim, UEFA maçı yaptığımız Leeds United maçından sonra keşke 2 -0 yenmeseydik. Keşke o insan ölmeseydi. Hiçbir insanın ölümü hiçbir zaferle kıyas edilemez. Aynı samimiyetle söylüyorum. Islıklanan istiklal marşlarına tepkim aynı samimiyetledir. ‘Saygı duruşlarında ne ölüye, ne de diriye saygınız var, dememdeki kastım buydu.”
Terim, ülke sıkıntılarının da büyük olduğunu belirterek, ülkesini çok seven insanlar olduklarının altını çizdi. Terim, “Yıllarca ay yıldızı göğsümde taşıdım ve hizmet ettim.” dedi.

“FUTBOL BARIŞ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
A Milli Takım’ın Euro 2016’da mücadele vereceğini de anlatan Terim, ülkemizin buna çok ihtiyacı olduğunu vurguladı. Bu futbol argümanının iyi kullanılması gerektiği uyarısında bulunan Terim, futbolun kimsenin yapamadığı birlikteliği yaptığını anlatarak, “Spor barışta çok önemli bir argümandır. Bunu korumalıyız.” şeklinde konuştu. Turnuvanın ülkemiz için bir fırsat olduğunu da aktaran Terim, 2008’deki gibi yine başarılı olabileceklerini söyleyerek, “Yeteneğimiz, cesaretimiz ve heyecanımız var.” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu