Yerli Dizi

FATMAGÜL MURADINA ERDİ AMA…

fatma

Fatmagül’ün Suçu Ne’de beklenen düğün nihayet gerçekleşti. Ama ne düğün!Gönül Gökmen, bitmek bilmeyen düğünü yazdı…


Aman Allah’ım; bu nasıl bir işkencedir? Şiştim, üstümü başımı yırtmak, pencereyi açıp “yangın varrrrrr!” diye bağırmak geldi içimden. “Fatmagül’ün değil asıl seyircinin suçu ne?” diye sormak lazım. Ey bu dizinin sorumluları, hey gidi sizler hey!..Bir bölümü doldurmak için, bir düğün sahnesi don lastiği gibi uzatılır mı ayol? Ne düğünmüş arkadaş bu böyle. Bön bön bakışmalar, oynamalar, ağır çekimde bir daha oynamalar. “Oturmaya mı geldik, kalk kalk sen de oyna” durumları.
Kesmedi, tebessüm etmeler bile ağır çekimde tekrar tekrar verildi. Yetmedi, bir düğünde çalınacak tüm repertuarı da dinledik baştan sona. Uzadı gitti düğün. Nefesim kesildi ama düğün sahnesinin sonu gelmek bilmedi. Vallahi bu sefer hepimiz düğünlerin vazgeçilmez Kamberleri gibi olduk. Ne o; dizi izledik; hadi canım sizde!
Teknik mi bu taktik mi? Tembellik mi Yoksa?

“Bu millet zaten önüne ne koysan izler”midir düşünce? Artık konunun sonuna geldiniz. Tıkandınız ama hala bir kaç bölüm daha uzatalım da paracıklar gelmeye devam etsin, diye bas bas bağırıyor yaptığınız iş. Kimse kimseyi aptal yerine koymasın lütfen. Herkes herşeyin farkında. Sezonu kurtarmanın derdindesiniz, biliyoruz. Ama keşke bunu dert edeceğinize, güzel başlayan bir işi tam tadında bitirmenin derdine düşseydiniz. Şunu iyi bilin ki izleyen herkes yaka silkiyor artık. Emeğe saygı bekliyorsanız, çok beklersiniz. Önce seyirciye saygılı olacaksınız. Böyle baştan savma, şişirme iş yapmayacaksınız.

Bu dizi piyasasını anlamak mümkün değil zaten. Bomba gibi başlayan tüm yapımlar her ne hikmetse bir süre sonra “imam bayıldı” ya dönüyor. Sezon başında peş peşe yayına giren bir çok dizi ve program kısa sürede ekranlardan silinip gitti, kalan “sağlar” da can çekişiyor. Çok tutanlar da tökezliyor. Demek ki bu piyasada ve ipleri elinde tutanlarda bir sorun var. Sorunun adı:“Vur kaç”. Bu zihniyet var olduğu sürece biz daha çooook düğünde kamber oluruz. Peki ama, televizyon izleyicisinin suçu ne?

Gönül GÖKMEN
www.twitter@ekinoba.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

  1. Diziyi uzatıcaz diye slow motionlarla boğdunuz bizi.Gerdek gecesini de bi zahmet slow motion yaparsınız artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu