Magazin

‘Fatmagül’ün Suçu Ne’ dizisinin kötü yengesi genç aşkı ile objektiflere yakalandı!

“Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinin kötü yürekli Mukaddes yengesi kendisinden yaşça küçük sevgilisi ile Anneler Gününde elele objektiflere yakalandı!.  Mukaddes Yenge karakteri ile üne kavuşan oyuncu Esra Dermancıoğlu, Nişantaşı’nda genç sevgilisiyle görüntülendi.

Dizilerin sevilen karakter oyuncusu 48 yaşındaki Esra Dermancıoğlu, Pazar günü Nişantaşı’nda kendisinden yaşça küçük sevgilisiyle objektiflere böyle yansıdı…

Sevgilisinin aldığı papatyalar ile elele görüntülenen ünlü oyuncu fotoğrafının çekildiğini anlayınca elini çekti.


Esra Dermancıoğlu Kimdir?

Esra Dermancıoğlu, 7 Aralık 1968 yılında İstanbul‘da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Cümbüşü icat eden Zeynel Abidin Cümbüş‘ün torunudur. 13 yaşında lisanslı yüzücüydü ve Türkiye birincisi olmuştu. İstanbul Pierre Loti lisesinden mezun oldu. Ardından İsviçre‘de Franklin College’de sanat tarihi okuyarak üniversite eğitimini tamamladı.

Esra Dermancıoğlu, Şahika Tekand‘ın Stüdyo Oyuncuları’nda eğitim aldı. Yurt dışında katıldığı workshoplardan sonra Laçin Ceylan‘dan ders aldı. Daha sonra ise Derya Alabora‘nın konservatuvardaki derslerine katıldı.

Esra Dermancıoğlu, küçük yaşlarından beri hep sahnede olmak, performans sergilemek, oyunculuk yapmak istedi.

Gaye Sökmen ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Gülse Birsel‘in teklifiyle “Avrupa Yakası”nın 6’ncı sezonunun 163’üncü bölümünde konuk oyuncu olarak kamera karşısına geçti. Ardından Demet Akbağ‘ın “Sen Harikasın” dizisinde konuk oyunculuk yaptı.

Esra Dermancıoğlu, başrollerini Beren Saat ve Engin Akyürek‘in oynadığı “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisindeki rolü ile iyice tanındı.

Esra Dermancıoğlu, 2014 yılının ocak ayında vizyona giren ‘Kadın İşi-Banka Soygunu‘ sinema filminde; Meltem Cumbul, Özge Ulusoy, ve Filiz Ahmet ile başrolleri paylaştı.

Esra Dermancıoğlu, eşinden, oyuncu olmasına karşı çıktığı için 2010 yılında boşandı. 2000 yılı doğumlu bir kızı vardır.

Filmleri/Dizileri

2013 – Kadın İşi: Banka Soygunu (Sinema Filmi)
2013 – Doksanlar(TV Dizisi)
2012 – Küçük Hesaplar(TV Dizisi)
2010 – 2011 – Fatmagül’ün Suçu Ne? (TV Dizisi)
2009 – Moral Bozukluğu ve 31(Sinema Filmi)
2009 – Sen Harikasın (TV Dizisi)
2009 – Avrupa Yakası (6. Sezon) (TV Dizisi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu