Medya

Femen üyesi Alisa Vinogradova seks turizmi için Ukrayna’ya giden Türk erkeklerine ateş püskürdü

Ülkemizde de çırılçıplak eylemleriyle tanınan Femen üyelerinden Ukraynalı Alisa Vinogradova, Euronews Türkçe’ye konuştu. Vinogradova, verdiği röportajda cinsel ilişki için Ukrayna’ya gelen Türk erkeklerine ağır sözlerle yüklendi.

VİNOGRADOVA: “UKRAYNA’DAN DEFOLUN!”

2008 yılında  kurulan ve dikkat çeken eylemleriyle tanınan Femen’in, yurtdışında cinsel istismara uğrayan Ukraynalı kadınların üzücü yaşam öyküleri sonucu ortaya çıktığı biliniyor. Pek çok ülkede binlerce üyesi bulunan Femen’in Ukraynalı üyesi Alisa Vinogradova, Euronews Türkiye’ye özel yaptığı röportajda çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kendi ülkesinde yedi yıl hapis cezasıyla yargılanan Alisa, Ukrayna’ya Türkiye’den seks turizmi için gidenlerden iğrendiğini söyledi. Alisa, “Ukrayna’ya seks için gelen Türk erkekleri, siz çirkin ve mide bulandırıcısınız, bunu yapmayı bırakın ve Ukrayna’dan defolun!” şeklinde konuştu.

“SEKS TURİZMİ İÇİN GELİYORLAR”

Türk erkeklerinin Ukrayna’ya ilişki yaşamak için gelmesini anlayamayan Alisa, “Ukrayna Avrupa’da en fakir ülke. Her şey ucuz burada. Ucuz uçaklar, restoranlar.. Çok sayıda insan sonsuza kadar yurtdışına çıkmak istiyor. Ukrayna’nın kızları güzel. Türkiye’den çok sayıda erkek buraya seks turzimi için geliyor.”

TÜRK ERKEKLERİNİN ÇOĞU İYİ

“Bütün Türk erkeklerinin kötü olduğunu düşünmüyorum. Bu doğru değil. Türkiye çok güzel bir ülke, insanları hoş, Türk erkeklerinin çoğunun çok iyi insanlar olduğunu biliyorum.” diyor.

Dünyanın birçok yerinde yaptıkları protestoları neden çıplak yaptıklarını anlatan Alisa, “Bizim protesto şeklimiz bu. Bu sadece ‘dişil’ bir protesto şekli. Üstsüz bir kadın siyasi ya da dini bir ritüelin ortasında protesto eylemi yaptığında bu güçlü mesaj anlamına geliyor. Üstsüz bir adam normal de biz değiliz öyle mi? Bence bu tür ifadeleri kullananlar çok porno video izliyordur.”

KENDİ İÇİNDE AYRIŞIYOR

Feministlerin de kendi içinde ayrıştığını belirten Alisa, “Öncelikle biz organizasyon değil haraketiz. Bizim grubumuzdan bazıları liberal feminizmi tercih ediyor. Eşitlik için mücadele etmek istiyorlar.”

EŞİTLİĞE İNANMIYORUM

“Ben eşitliğe inanmıyorum. Standpoint feminizm bana daha yakın. Bizim kendi ideolojimiz var. Biz eşit haklar için savaşmıyoruz. Çünkü erkek ve kadın farklı. Eşit olmak gülünç. Kadın erkekle sadece erkek cinsiyeti rolü söz konusu olduğunda, erkek işlerini yaptığında eşit olabilir.” şeklinde konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu