Spor

Fenerbahçe’den Gökhan Gönül’ün doping kullandığı iddiasına açıklama

Fenerbahçe’nin tecrübeli defans oyuncusu Gökhan Gönül’ün doping kullandığı yönündeki iddialar üzerine Fenerbahçe kulüp yönetiminden  açıklama geldi. Yönetim, yaptığı açıklamada Gökhan Gönül’le ilgili doping iddiasını değerlendirdi.

Beşiktaş maçı öncesi kaburgasındaki kırık nedeniyle tedavi gören Gökhan Gönül’ün , Köln Doping Araştırma Merkezi’nde A numunesinde yasaklı maddenin çıktığı haberi spor medyasının gündemine bomba gibi düştü. Bu gelişmenin ardından Gökhan Gönül, Futbol Federasyonu’nun Hukuk Kurulu’na sevk edilmişti.  Gökhan’ın suçlu bulunması durumunda 2 yıla kadar ceza alabileceği konuşuluyordu.

FENERBAHÇE YÖNETİMİ İDDİALARI REDDETTİ

Bugün konu ile ilgili Fenerbahçe Spor Kulübü’nden açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada, doping amaçlı yasaklı bir madde kullanıldığı iddiası kabul edilmedi.

Gökhan Gönül’le ilgili açıklama Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinden yapıldı.

“DOPİNG MADDESİ KULLANILMADI”

Açıklama şöyle:
“Profesyonel futbolcumuz Gökhan Gönül’ün 23.02.2016 tarihinde yapılan toraks BT ve MRI tetkikleri sonucunda kaburgasında (T.10) kırık tespit edilmiştir. Futbolcumuzun tedavisine başlanmış, göğüs ve sırt ağrılarının devam etmesi üzerine algoloji uzmanı hekim tarafından sinire blokaj yapılmıştır. Yapılan uygulama, kortikosterodlerin sistematik olmayan kullanım şekli olarak tedavi amaçlı tatbik edilmiştir. Doping testi öncesinde, futbolcuya yapılan lokal uygulama bu prosedürler için kullanılan matbu forma yazılmak suretiyle Türkiye Futbol Federasyonu’na beyan edilmiştir. Konu bundan ibaret olup, futbolcumuzun tedavi sürecine ilişkin tomogrofi, MR görüntüleri ve doktor raporları tarafımızca Türkiye Futbol Federasyonu’na sunulmuştur. Doping amaçlı yasaklı bir madde kullanım söz konusu değildir. Futbolcumuza yapılan ağrı kesici tıbbi uygulama tamamen tedavi amaçlı olup, performans arttırıcı her hangi bir etkisi de bulunmamaktadır. Süreç sonucunda doping amaçlı yasaklı bir madde

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu