Spor

Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin’den skandal davranış

Galatasaray – Fenerbahçe derbisine saatle kala sarı lacivertli kulüpte Caner Erkin’le ilgili şok bir gelişme yaşandı. . İki takım açısından da çok önemli maç öncesi teknik direktör Vitor Pereir ile tartışmaya giren başarılı futbolcu Caner Erkin şok bir kararla kadro dışı bırakıldı.

Fenerbahçe kulübünden gelen haberlere göre derbi maçı öncesinde yapılan toplantıda ilk 11’de olmadığını öğrenen Caner Erkin, küplere bindi. Sinirlerine hakim olamayan Caner, teknik patron Pereira’ya spor ahlakına aykırı davranışlar sergiledi. Caner’in bu agresif tavrı karşısında şaşkınlık yaşayan Portekizli teknik adam, yönetimin de onayını alarak Caner Erkin’i ‘süresiz’ olarak kadro dışı bırakma kararı aldı.

YÖNETİCİYLE DE TARTIŞTI İDDİASI

Çok geçmeden yaşanan ilginç olaya spor medyası da geniş yer ayırdı. Lig TV’de Maraton programını sunan Şansal Büyüka, yaşanan olay hakkında ilginç bir iddia ortaya koydu. Şansal Büyüka, defans oyuncusu Caner’in, Pereira ile yaşadığı tartışmanın hemen sonrasında bir de Fenerbahçeli bir yönetici ile tartıştığını iddia etti.

Yaşanan olayın hemen sonrasında Fenerbahçe Kulübü resmi web sitesinden konu ile ilgili  şu açıklamayı yaptı:

“Bugün oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşması öncesi Can Bartu Tesisleri’nde Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’nın futbolcularımızla yaptığı maç toplantısında 18 kişilik kadroda yer alan Caner Erkin, toplantı sonrası Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’ya karşı spor ahlakına aykırı ve seviyesizce bir davranış içinde bulunmuştur.
Teknik Direktörümüz Vitor Pereira tarafından Caner Erkin maçın 18 kişilik kadrosundan çıkartılmıştır.
Teknik Direktörümüz Vitor Pereira tarafından kadro dışı bırakılan Caner Erkin ile ilgili kararı, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu verecektir.
Kamuoyuna duyurulur.”

PAREİRA: “CANER EGOİST”

Pereira, Caner ile arasında geçenler konusunda maç öncesi Lig TV’ye açıklama yaptı. Portekizli teknik adam;”Caner ne yazık ki bugün yalnızca bana değil, bütün takıma saygısızlık yaptı. Artık bu takımı düşünmediğini, yalnızca kendini düşündüğünü gösteren hareketlerde bulundu. Böyle önemli bir karşılaşma öncesinde ilk 11’de yer almadığını görünce verdiği tepki, teknik direktörün kararlarına karşı yapılmış bir saygısızlık olmanın dışında, kendisinin yerinde oynayacak takım arkadaşına da yapılan bir saygısızlıktır. Kimsenin bu tarz egoist hareketler içinde bulunmaya hakkı yoktur.” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu