Magazin

Ferhan Şensoy’un YouTube isyanı…”Asla müsaade etmem!”

Usta oyuncu Ferhan Şensoy, kendisinden izinsiz YouTube’a yüklenen oyunları hakkında açıklama yaptı. Ünlü oyuncu, “Onayımı almadılar. Emeğimin çalınmasına asla müsaade etmem” şeklindeki açıklamasıyla gündemde..

Ferhan Şensoy’un kurduğu Ortaoyuncular’ın Spotify üzerinden yayınlanan ‘Soru Cevap’ podcast serisinde Ferhan Şensoy, hayranlarından gelen soruları yanıtladı. Usta sanatçı, tiyatro oyunlarının YouTube’a kendisinden izinsiz yüklendiğini açıkladı. Şensoy, şunları söyledi:

“YouTube’a yüklenen oyunlarım için elbette onayım alınmadı. Türkiye’de böyle bir âdet yok. Hayatımda kimsenin emeğini çalmadım, benimkinin de çalınmasına müsaade etmem.”

‘KANADA’NIN VATANDAŞLIK TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM’

Ferhan Şensoy, tiyatro eğitimi için Kanada’ya gittiği dönemde kendisine vatandaşlık teklif edildiğini de açıkladı. Usta sanatçı, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Fransa’ya tiyatro öğrenmeye gittim. Orada kalmayı hiç düşünmedim. Kanadalı oyuncu Monique Mercure vesilesiyle Fransa’dan Kanada’nın Quebec şehrine yatay geçiş yaptım. Ödüllü bir yazar olduğum için orada vatandaşlık teklif ettiler; kabul etmedim. En başından beri Türkiye’de kendi tiyatromu yapmayı arzuladım.”

ORTAOYUNCULAR BAŞARIMDIR’

Ferhan Şensoy, Ortaoyuncular’ın 1980 yılında ‘Şahları da Vururlar’ oyunuyla ilk kez perde açtığını söyledi:

“İnsanlar ara sıra ‘Pişman mısınız?’ diye sorarlar. Bir saniyesinden bile pişman değilim. Ortaoyuncular, en memnun olduğum başarımdır.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu