Medya

FETÖ davasından gözaltına alınan TV sunucusu tutuklandı

Geçmişte FETÖ’ye ait Samanyolu kanalına  “Maceracı” isimli programı sunan Murat Yeni gözaltına alınmıştı. Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY’nin medya yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında örgütün kapatılan Samanyolu televizyonunda program yapan sunucu tutuklanarak cezaevine gönderildi

GÖZALTINA ALINIP ERZİNCAN’A GÖNDERİLMİŞTİ

Karar üzerine harekete geçen güvenlik kuvvetleri, Murat Yeni’yi İstanbul’un Esenyurt ilçesi Piri Reis Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alınmıştı.

Erzincan’a getirilerek hastanede sağlık kontrolünden geçirilen Yeni’nin, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ndeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklanmasına karar verildi.

MURAT YENİ KİMDİR?

Murat Yeni, 1975 yılında Ankara‘da doğan Yeni aslen Yozgat’lıdır. Yeni, Samanyolu TV‘de yayınlanan Maceracı isimli gezi programı ile tanındı. Kanal A, Işık TV ve Bazı Radyo kanallarında program yaptıktan sonra Samanyolu TV‘de çalışmaya başladı. 2007 yılından 2010 yılına kadar 3 yıl TRT‘de çalıştıktan sonra Samanyolu TV’ye geri geldi. Yaptığı program dolayısıyla Anadolu’nun birçok il ve ilçesini gezdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu