İnternetSosyal Medya

FETÖ operasyonunda gözaltına alınıp serbest bırakılan Serdar Kuzuloğlu’ndan açıklama

Serdar Kuzuloğlu’nun FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alındığı haberi medyanın gündeminde. Olay, özellikle internet ve sosyal medya yazıları ve bu alandaki uzmanlığı ile ekranlardan da tanınan Serdar Kuzuloğlu’nun bugün saat 06.42’de gözaltına alındığını paylaşmasıyla ortaya çıktı. Kuzuloğlu’nun ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı haber veriliyor.

SERDAR KUZULOĞLU HABERİ TWITTER’DAN DUYURDU

Twitter’da daha çok tanınan ve 1 milyondan fazla takipçisiyle dikkatleri çeken Kuzuloğlu,  Twitter hesabından, “FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıyorum. İnanamıyorum” tweetini paylaştı. Tweetin kısa süre sonra silinmesi ise kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. İlerleyen zamanlarda Serdar Kuzuloğlu’nun yakınları, gözaltına alındığı bilgisini doğrulayınca gözaltı haberinin doğru olduğu teyid edilmiş oldu.

Öte yandan Kuzuloğlu’nun Twitter adresinden saat 10.10 sıralarında yeni bir tweet daha atıldı. Yayın yönetmeni olduğu dunyaninhalleri.com adlı web sitesinde yer alan haberin paylaşıldığı tweetin, önceden ileri tarihli olarak ayarlanan otomatik bir mesaj olduğu belirtildi.

Son dakika... Serdar Kuzuloğlu gözaltına alındı

KUZULOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Serdar Kuzuloğlu’nun ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. Kuzuloğlu, kişisel blogunda “zorunlu açıklama” başlığı ile konu hakkında açıklama yaptı.

İşte, Kuzuloğlu’nun o açıklaması:


Kabaca özetleyecek olursak, bu sabah 05:00’te başlayan süreçte memleketin son kanser türü FETÖ ile olmadık, akıl almaz, hala inanamadığım bir kesişme yaşadım. Tatsız bir şaka gibi algıladığım bu olayda benim dışımda herkes ummadığım kadar ciddiydi.

Anlatmak, aktarmak için içim içimi yiyor. Ancak soruşturmada gizlilik kararı olduğu için yukarıdaki cümleden öte bir şey paylaşamıyorum. Ne mutlu ki (belki de bu tip soruşturmalar arasında tarihe geçecek bir örnek olarak) aynı gün içinde ifademi verip, haklılığımı aktarıp, serbest bırakıldım. Şu an evimde, olayın şokunu atlatmaya çalışıyorum.
Bütün bu süreçte başından sonuna dek bana son derece yardımcı, kibar ve şefkatli davranan Emniyet Teşkilatı mensuplarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Ve elbette en büyük teşekkürümü avukatlarım Ayşegül Özata ve Gökhan Ahi’ye iletiyorum.

Sosyal ve geleneksel medyada mesajlarıyla, haberleriyle konuyu duyuran, destek olan; tanıdığım, tanımadığım HERKESE de tek tek teşekkürler. Acı da olsa böyle vesileler gece gündüz faydalı ve yardımcı olmak için çabaladığım insanların varlığını hatırlatıyor. Ne güzel dostlar biriktirmişim meğer. Hiçbir şey boşa değilmiş. Bana yaşama sevinci veriyorsunuz.

Hayatımın en uzun ve en yürek sıkıştıran günlerinden biriydi. Bunu da yaşamış olduk. Sağlık olsun diyelim. Bu vesileyle bir kere hatırladım: Allah kimseyi bir dakikalığına bile özgürlüğünden mahrum bırakmasın.
İlk fırsatta daha güzel meseleler ile yeniden bir arada olacağız.

(Ek bilgi: Cep telefonum ve bilgisayarıma el konduğu için kısmen ulaşılamaz durumdayım)

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu