Medya

FETÖ’den yargılanan gazeteci Ece Sevim Öztürk’e tahliye

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimine ilişkin hazırladığı “Deniz Kuvvetlerinin En Karanlık Günü” adlı belgeseli 24 Haziran seçimlerine bir ay kala video paylaşım sitelerinde paylaşarak darbeciler lehine algı oluşturduğu iddiasıyla yargılanan gazeteci Ece Sevim Öztürk tahliye edildi. Öztürk, FETÖ’ye yardım suçundan 3 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanık Öztürk’un yurtdışına çıkış yasağı konularak tahliyesine karar verdi.

22.5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “(FETÖ) silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek” ve “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından 9 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu sanık Ece Sevim Öztürk son sözünde tahliyesini ve beraatini talep etti.

YURTDIŞINA ÇIKMA YASAĞI KONDU

Mahkeme heyeti, sanık Ece Sevim Öztürk hakkında “(FETÖ) silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi. Heyet, sanığın sosyal medya paylaşımlarını bir bütün olarak değerlendirildiğini belirterek “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan ayrıca bir karar verilmesine yer olmadığına hükmetti.

Sanığın tutuklulukta geçirdiği süre dikkate alınarak tahliyesine karar veren heyet, karar kesinleşinceye kadar yurt dışına çıkış yasağı konulmasına da karar verdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu