GündemManşet

FETÖ’nün gözde habercisi Oğuz Usluer gözaltına alındı

Habertürk TV’de eski haber koordinatörü olan Oğuz Usluer, yurt dışına kaçmaya kalkıştığı anda yakaladı. FETÖ’nün gözdesi Oğuz Usluer’in FETÖ terör örgütü ile ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

Fetö’nün medya prenslerindendi

Fetö’nün medyadaki prenslerinden biri de yurt dışına kaçacağı sırada kıskavrak yakalanan Habertürk Televizyonu eski Haber Koordinatörü Oğuz Usluer’di.

FETÖ soruşturması kapsamında Terör ve Örgütlü Suçlar soruşturma Bürosu Savcısı Murat Çağlak’ın talimatı üzerine yapılan operasyon sonucu yakalanan Oğuz Usluer için Habertürk içerisindeki FETÖ’cülerin imamları pozisyonunda olduğu iddiası üzerine işlem yapıldığı belirtiliyor.

Usluer; 17/25 Aralık döneminde Abdullah Kılıç ile birlikte Habertürk TV’de görev yapmaktaydı. Usluer’in Habertürk’te bir süre Genel yayın Yönetmeni olarak çalışan Yiğit Bulut’un da o dönemde sağ kolu olduğu iddia ediliyor.

Oğuz Usluer kimdir?

Televizyon gazeteciliğine Kanal D’de gece editörü olarak başlayan Oğuz Usluer daha sonra Show TV’de editör, Star TV’de haber müdürlüğü, TV8’de iç yapımlar koordinatörü , Kanaltürk’te haber koordinatörlüğü yaptı. Usluer Atv’de kısa bir süre editörlük görevinde bulunduktan sonra Habertürk’e transfer olmuştu.

Başa dön tuşu