Sinema

Filiz Bozok “Bağlılık Hasan” filmi ile Cannes Film Festivali’nde ilgi odağı oldu

Dünya sinemasının en önemli festivallerinden olan Cannes Film Festivali'ne bu yıl, yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu'nun yaptığı "Bağlılık Hasan" filmi de katıldı. Filmde "Emine" karakterini canlandıran Filiz Bozok, oyunculuğu ile hem Avrupa basınının ilgi odağı oldu.

Filiz Bozok, “Cannes Film Festivaline, ülkemizi temsil eden bir filmle katılmış olmaktan onur duyuyorum” dedi. Filmde başrolü paylaştığı oyuncu Umut Karadağ ile çalışmaktan çok keyif aldığını belirten Filiz Bozok, yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun filmlerini her zaman hayranlık duyarak ve severek izlediğini ve usta yönetmenle çalışmış olmanın kendisi için büyük bir şans olduğunu ifade etti.

“Bağlılık Hasan” filmi;  “İnsanın, içinde olduğunu bilmediği duyguları fark etmesini ve onları neredeyse elle tutulabilir bir somutlukla yansıtabilmesini öğreten bir süreç oldu benim için. Semih Kaplanoğlu, bu anlamda bir oyuncunun karşılaşabileceği, en değerli yönetmen. Bozok, kendisine gelen yeni senaryoları değerlendirdiğini, önünde yoğun ancak keyifli bir çalışma dönemi olduğunu belirtti.

Bağlılık Hasan filmi Cannes Dünya Prömiyerinin ardından Karlovy Vary Film Festivali ve Chicago Film Festivali’nde yolculuğunu sürdürürken, Türkiye Prömiyerini ise 4 Ekim’de Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacak…

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu