AstrolojiYazarlarımız

Filiz Özkol 11 Eylül haftasını yorumladı

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI- 11.09.2017

BU HAFTA DOĞANLAR:

Aşkta duyguları ve mantıkları arasında belli bir denge vardır. Zeki pratik ve esprilidir. Sezgi gücü, diğer kişilere benzemeyen bir farklılık verir. Algılamaları güçlüdür. Düzenlerinin bozulmasından hoşlanmazlar.. Sadece kendi zekalarına güvenirler. Para kazanmayı iyi bilen entelektüel tiplerdir. Toplumsal işlerde başarılı olurlar. Aşkta duyguları ve mantıkları arasında belli bir denge vardır. Zeki pratik ve esprilidir. Sezgi gücü, diğer kişilere benzemeyen bir farklılık verir. Algılamaları güçlüdür.Özgürlüklerine oldukça düşkün oldukları için, kolay evlenmezler. Kıskançlığa katlanamaz fakat kendisi çok kıskançtır. Duygusal yaşamları oldukça karışıktır. Bekledikleri sevgiyi bulmaları çok zordur. Sanatçı bir yapıya sahiptirler. İnce  zeka ve aktif bir yapılarıyla bulundukları yerde göze çarpmasını iyi bilirler. Yaşamlarında şahsi sorunları ve iş problemleri yüzünden sürekli başları ağrıyan ve kendilerini mutsuz hisseden bu kişiler için yaşamın ikinci yarısı daha talihli olacaktır

HAFTANIN YORUMU:

Bugün sezgilerimizi rahat bir şeklide kullanabiliriz. Diyetisyenlerin yeni sistemler geliştirmesiyle kilo problemlerine çareler üretilecek.. Gezi programları ve doğa ile ilgili çalışmalar gündeme gelecek. Dünya televizyonlarında da erezyon ve toprak kayması ve iklim değişimlerini kapsayan konularda oturumlar düzenlenecektir.Yurt dışı ile ilgili projeler önem kazanacak. Bazılarımız uzakta oturan yakınlarımızı ziyaret edeceğiz. Partnerimizle kıskançlık problemleri yaşayabiliriz. Dikkatli olmalı ve olayları abartmamalıyız. Kalbi boş olanlar geçici cinsel duygular içinde, kaçamaklar yaşayabilirler. Karşı cinsle aralarında yoğun bir çekim oluşacak.

HAFTALIK GEZEGEN HAREKETLERİ

Güneş, Merkür ve Mars Başak burcunda ilerliyor. Venüs Aslan’da, Jüpiter Terazi’de, Satürn Yay’da ilerlemekte, Uranüs Koç’ta Neptün Balık’ta Plüton Oğlak’ta geri hareketini yapmaktadır. Gökyüzünde Üç ateş, dört Toprak, İki hava, bir su  elementleri bulunmaktadır. Bankalar arası kredi alış verişleri aksiyon kazanacak. Emlak ve ev kiralamak isteyenler için, keyifli bir hafta. İş potansiyelini arttırıcı performans panelleri ve değişik bilgi konferansları gündem kazanacaktır. Popüler olayların gündeme gelmesiyle, toplumda hareketlenme olacaktır.Maddi konularla ilgili bazı pürüzler ortaya çıkarken, finans konularında yeni ve özel durumlar söz konusu

KOÇ

Uranüs’de kişisel evinizden destek veriyor. Plüton kariyer evinizde ilerlemeye devam ediyor. Liderlik özellikleriniz ortaya çıkacak..  Satürn, Uranüs’le birlikte yıldızınızı parlatıyor. İş birliği içinde olduğunuz kişiler üzerinde, mevcut potansiyelinizi kullanarak etkinlik sağlayacaksınız. Bu ilişkiler çerçevesinde gereğinden fazla sorumluluk yüklenebilirsiniz, dikkatli olmalısınız..Ketum davranışlarınız altında gizli planların ve önemli konuların olduğunu çevrenizden saklamayı ve sorumluluklarınızı tek başına yüklenmeyi seviyorsunuz. İkili ilişkilerinde karşı tarafın şartlarını dikkatli izlemelisiniz. Yaşam kalitenizi arttırma konusunda yapacağınız çalışmalar sizi olumlu etkileyecek ve kendinizi rahat hissedeceksiniz.. Bu hafta , hayallerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz.. Fakat eleştirilere karşı açık değilsiniz.Organizasyonlar ve iş birlikleri önem kazanıyor. İdealist tavırlarınızı başkalarına ters gelebilir fakat onları her konuda ikna edebileceksiniz. Gücünüzün farkındasınız ve olayları farklı bir şekilde ele almayı biliyorsunuz.Çevrenizde orijinal fikirlere  önem verdiğiniz için, arkadaş seçimleriniz de bu yönde oluyor. Bilinçaltı rüyalarınız yoğunlaşabilir.

BOĞA

Hafta boyunca Plüton 9. Ruhsal evinizde Retro yapıyor. Yüksek mevki arayışı içindeyseniz dikkatli olmalı ve karşına çıkan sorunlarla savaşmak yerine beklemeyi tercih etmelisiniz. İş hayatınızda aksi davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. Satürn karşıt finans evinizde.. Gelirleriniz artacak, fakat tüm bu çabalar sizi de yoracak. Ortaklıklar iş ve kariyer yaşamınızda önemli bir yer alacak. Dostluk ve arkadaşlık duyguları size para kazandıracak. Yine bu günlerde, yolculuklar ve aile içi ilişkiler gündem kazanacak, beklediğiniz misafirler gelecek. Düşündüğünüz olayları çevrenizle paylaşmaktan zevk alacağınız bir hafta. İletişim konusunda oldukça başarılı grafik çiziyorsunuz. İlgi alanlarınız çok fazla ve geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Tercihlerinizi doğru yapmalısınız. maddi konularda ilginç araştırmalar içinde olacak ve özgürlüğünüzü kanıtlayacak ve farklı kişilerin fikirlerin yola çıkarak, kazançlarınızı belirleyici işler yapacaksınız..İçselliğinizi ve yaşamınızı sorguluyorsunuz.. Yaratıcılığınız hız kazanıyor. Arkadaşlarınızla sağlam ilişkileriniz içinde olacaksınız. Yaşamınızda gerçekleşebilecek tüm olaylara farklı bir şekilde yaklaşıyorsunuz.

İKİZLER

Mars aile ve yuva evinizde ilerliyor. İdealist yapınızın ödün vermeden başarınızı yükseltmenin kolay olmadığını, siz de fark ediyorsunuz.  Ailenizin ihtiyaçları karşısında sınırlarınızı zorlamamalısınız. Onların problemlerinin canınızı sıkmasını istemiyorsunuz. Mantık ağırlıklı düşüncelerden yola çıkarak, çözümleyici noktaları bulacaksınız.. Düşünceleriniz yoğun. Konuşmalarınızla, çevrenizi  oldukça etkileyecek ve istediğiniz sonuca kolay  bir şekilde yaklaşacaksınız. Sosyal çevrenizde sizi etkileyecek kişilerle birlikte olacak ve ortak çalışmalar içine gireceksiniz. Amaçlarınıza uygun kişilerle görüştüğünüz zaman, daha mutlu oluyorsunuz. Duygularınızı paylaşmaktan hoşlanıyorsunuz… Sizinle aynı tarzda düşünen kişilerle yaptığınız görüşmelerden büyük keyif alacaksınız. Güven duygusunun çok önemli olduğunu onlara hissettirmelisiniz.Her zamankinden çok daha fazla çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Olayları gereğinden fazla irdelememelisiniz. Partnerinizin ve  birlikte çalıştığınız kişilerin duygusal yaklaşımlarına ihtiyaç duyacaksınız. Toplumsal değerlerinizin sizi kısıtlamasına izin vermek istemiyor ve çevrenizin tepkisine aldırış etmeden, kişiselliğinizi ön plana çıkarıyorsunuz. Disiplinli yapınızla her şeye hakim bir tavır içindesiniz.

YENGEÇ

Çalışma evinizdeki Satürn ve Marsla uyumlu bir tablo çiziyorlar. Kariyer eviniz çok  güçlü. Toplumsal  yaşantınızın birden canlandığınız hissedeceksiniz.  Uranüs kariyer evinizde retro yapmasına rağmen, mücadele ruhunuzu kaybetmeyin. Aykırı düşünce içinde olacağınız kişilerden uzak kalmaya çalışın. Planlarınız uygularken; kibar, ince, zarif fakat ısrarcı bir şekilde davranacak ve çevrenizde size karşı çıkanlara da karşı koyacaksınız. Güçlü enerjinizi kullanacağınız gerekli potansiyele sahip olmanız karşın, karşı tarafın sürekli sizi denetlemesi sonucunda, bazı kısıtlamalar yaşamanız mümkün. Sezgisel yeteneğinizi mantıksal olaylarla birleştirmenizi sağlayacak konumda. Her konuda fikir sahibi olduğunuz halde, sizden daha zayıf kişilerin sizi yönlendirmesine tahammül gücünüz yok.Fiziksel aktiviteleriniz için, yoğun bir döneme giriyorsunuz. Enerjinizi doğru kullanmalısınız. Yeni bir işbirliği içinde olabilir ve bu işten önemli paralar kazanabilirsiniz. Her şey size bağlı gelişecek Aşkla sosyal yaşantınız iç içe girebilir. Bu durumdan sevdiğiniz kişi hiç hoşnut kalmayabilir ve size kırılabilir.Yakın dostlarınız ve kardeşlerinizle sıkı bağlar içinde olacağınız bir hafta. İletişim konusunda kendinizi rahat hissetmelisiniz.

ASLAN

Bazılarınız iş kariyerlerini yükseltirken, bazılarınız sınıf atlayacak. Aynı mesleği yaptığınız kişilerle duygusal bağlar kurabilir ve aşk, iş konularını ayni anda sürdürebilirsiniz. Güçlü sezgileriniz işinizle ilgili konularda belirgin etkiler verecek ve kariyerinizde iyi yerlere gelmeniz konusunda adımlar atacaksınız. Girişimci ruhunuzun uzun vadelere yayılacağı başlangıçların temelini kuracaksınız. çevrenizin sözlerinden etkilenmeden hareket etmeli ve yanılma payına yer vermemelisiniz. Duygusal konularda çekimser ve karamsar davranmakla kendinize sorun yaratıyorsunuz. Takıntılarınızı ön plana çıkararak kendinizi tanıma fırsatı verecektir.. Yalnızlık sizin için çok önemli bir duygu. Katılacağınız toplantılarda kalabalık ortamlar sizi sıkabilir. Kendinizi mutsuz hissettiğiniz zaman bulunduğunuz yerden uzaklaşmalısınız. Yaratıcılığınızı kullanacağınız alanları seçerek, motivasyon gücünüzü arttırmalısınız. İkili ilişkilerinizde geleceğe yönelik kararlar alabilirsiniz. Ailenizle ilgili duygusal paylaşımlar söz konusu olacak. Aile fertleri arasında ortak çalışmalar gündeme gelecek. Onların aksiyonlarına yardım etmek isteyebilirsiniz. Duygu alış verişi içinde bulunduğunuz zaman, kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissediyorsunuz.

BAŞAK

Hafta boyunca Jüpiter finans evinizde ilerliyor. Bolluk ve bereket dönemi. İçinize doğan her şeyin, garip bir şekilde ayağınıza geleceğini bilmelisiniz. Kendinize şans vermek konusunda biraz cömert davranmalısınız. Çevre ilişkileriniz genişliyor ve uzak ülkelerle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için önemli bir devreye giriyorsunuz. Plüton hafta boyunca Aşk ve sosyal evinizde geri gidiyor. .  Güç ve aşk unsurunu birlikte yaşamak isteyeceksiniz. Aşkla ilgili düşüncelerinizi abartacaksınız. Duygularınızı ve hırslarınızı içsel olarak büyütüyorsunuz. . İşinizle ilgili yeni olayları takip etmeli ve kararlarınızı daha sonra vermelisiniz. Aşkta şanslı dönemlerinizden birini yaşıyorsunuz. Başak’ta   ilerleyen Mars’tan  önemli destek alıyorsunuz. Siz kendi doğrularınıza inandığınız zaman, her şey çok daha anlamlı ve güzel olduğunu biliyorsunuz. Bugün derin düşünmek size birçok konuda yoğunluk kazanmanıza neden olacak. Maddi gücünüzü ortaya koyacak çalışmalar içindesiniz. Kısa yollarla ilgili bazı yazışmalar gündeme gelecek. Unutmayın, dağınıklık size çok şey kaybettiriyor.Partnerinizin size odaklaşmasına izin verdiğiniz sürece, onun isteklerinin ağır basacağını unutmamalısınız. .Emlak sorunlarınız için gerekli iletişimi sağlayacaksınız.

TERAZİ

Düşüncelerinizin çevrenizle bütünleşmesinden yanasınız. Doğru insanlarla çalışmak isteğiniz doğrultusunda, isabetli kararlar vereceksiniz. Karşınızdaki kişinin duygularını çok çabuk hissedebiliyor ve empati yeteneğinizle onları idare edebiliyorsunuz. Bu dönemde hiçbir şekilde pes etmeyeceksiniz.. İş ilişkilerinizde aşırı sabırlı davranışlarınız sizi adım, adım başarıya götürüyor. Ayrıntılar sizin için çok önemli. Düşündüğünüz bir çok şeyi gerçekleştirme çabası içinde yoğunlaşırken, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak, yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. Takdir gören kişisel çabalarınız sizi motive etse bile, tam olarak beklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz. Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalı, ölçüyü kaçırmamalısınız. Maddi konularda çevresel faktörlerden yaralanacağınızı gösteriyor. Eğer gerçekleştirmek istediğiniz yeni planlarınız varsa ideallerinizin doğrultusunda hareket edecek ve yeni tanışacağınız kişilerle ortaklık kurma yolunda iyimser yaklaşımlar göstereceksiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerin iç yüzünü görebilirsiniz. Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalı, ölçüyü kaçırmamalısınız. Kendinizi yıpratmadan hareket etmelisiniz.

AKREP

Bir türlü başlayamadığınız veya cesaret edemediğiniz, uzun süredir askıda bıraktığınız işlerinizi bir iş planı çerçevesi içinde pratiğe dökün. Adım, adım detaylarını da göz ardı etmeden gerçekleştirmeye çalışın. Güç savaşı yüzünden arkadaşlarınızla aranızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Uzun süredir görüştüğünüz dostlarınızla bazı duygusal çekişmeler sonucunda ilişkilerinizi bitirebilirsiniz. Duygularınızın sizi yönlendireceği konuları iyi seçmelisiniz. Tercihleriniz konusunda iyi düşünmelisiniz. Her şeyi yeniden yapılandırma arzusu içinde olsanız bile, bir takım gecikmelere karşı tedbirli olmalısınız. Canınızın sıkılmasına neden olacak olaylardan uzak kalmaya çalışın. Sevdiklerinizin huzuru sizin için takıntı halini almış. Geçmişten gelen olayların muhasebesini yapabilirsiniz. Çevrenizin adına verdiğiniz kararlar onlar tarafından yanlış anlaşılabilir. Eskiye olan özleminiz artacaktır. Bekledikleri sonuca yaklaşmaları an meselesi. Çocuklarınızla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Aile içi sorunlar her an tetikte. Bu dönem, sabırlı yapınız daha çok ortaya koymalısınız.  Arkadaş çevrenizde size destek verecek özel dostlarınızla bir arada olacaksınız. Değişik alanlarda yaptığınız çalışmalar, düşünce sınırlarınızı genişletecek..

YAY

İletişim konusunda iyisiniz ve kendinizi çok iyi ifade edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Eğitim ve öğretim konularında başarılı günlere giriyorsunuz. Öğrenim veya kariyer konusunda alt yapı çalışmalarını güçlendirici faaliyetlerde bulunmalısınız. Bu arada güncelliklere karşı olan merakınız belirgin şekilde ortaya çıkacak. Kardeşlerle daha iyi anlaşacaksınız. Kariyerinle ilgili daha ciddi ve hırslı çalışmalar içine gireceksin. Bu dönemde başarılı çalışmalar ve projeler altına imza atacaksın. Satın alma ve sahiplenme isteğinizin üst seviyede olacak, gösterişli olmaya eğilimli bir yapı sergileyeceksiniz. Bütçenizi aşmama konusunda dikkatli olmalısınız. Satürn kişisel evinizde olacak. İş arkadaşlıkları, grup çalışmaları gibi aktiviteler, kişisel tatminleriniz doğrultusunda çalışmalar içinde olacaksınız.  Yeni ilginizi çeken konularda odaklaşmak isteyeceksiniz. Çevre ilişkileriniz genişliyor ve uzak ülkelerle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için önemli bir devreye giriyorsunuz. Plüton hafta boyunca Aşk ve sosyal evinizde geri gidiyor…  Güç ve aşk unsurunu birlikte yaşamak isteyeceksiniz. Aşkla ilgili düşüncelerinizi abartacaksınız.Duygularınızı ve hırslarınızı içsel olarak büyütüyorsunuz.

OĞLAK

Görüşeceğiniz kişilerin de genelde yüksek mevkili kişiler olmasına dikkat edeceksiniz. Kafanızın bir kenarında beklettiğiniz olayları yeniden başlatacaksınız. Gücünüzü ispat etmenin ve yaşam sınavlarınızdan geçirmek için uygun bir dönem. Kozmik etki, istekleriniz doğrultusunda size destek veriyor. Plüton aile ve yuva evinizde geri gidiyor.  Yıllarca görüşmediğiniz bir akrabanızdan haber alabilirsiniz. Enerjinizi yükselten ve yaratıcılığınızı olumlu kullanabileceğiniz yeni bir başlangıç yapacağınız bir gün içindesiniz. İşinizle ilgili atılımlar yapmanız gereken önemli bir sürece girmiş bulunuyorsunuz. Yapacağınız çalışmaları bu yönde geliştirmek istiyor ve farklı projelere kendinizi hazır hissediyor, yaşam kalitenizi yüksek tutmak istiyorsunuz.Yaptığınız işlerin alt yapısına çok önem veriyorsunuz. Başlattığınız organizasyonların ilginç gelişmesi size bağlı bir durum. Yaşamı farklı noktalardan gördüğünüz için, olayları irdelemek sizi mutsuz kılabilir. Çevresel desteğin üzerinde hissedeceğiniz bir hafta yaşayacaksınız. Hayatla ilgili sorgulamalarınız hiç bitmiyor. Duygularınızın kafanızı karıştırmasına izin vermemeli ve bazı olayları içinizden yargılamalısınız. Bu hafta, tüm enerjinizi maddesel konularınıza ayıracaksınız.

KOVA

Yaşam felsefeniz sürekli değişiyor. Manevi hislerinizin sizi yanıltmayacağından emin olabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda değişik düşünceleriniz ve tavrınızla dikkat çekeceksiniz. İlişkilerinizi gözden geçirmek için tam sırası. Partnerinize daha çok zaman ayırmalı, onun sizden beklentilerine karşı ilgili olmalısınız. Dostlarınızın sağlık sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz. Aşk konusundaki ilginç gelişmelerle karşı karşıya kalacaksınız.. Bazılarınız duygularını içinde saklayarak, platonik hisler içinde bulunacaklar.. Aşkta geri planda kalmak istemiyorsunuz. Özellikle, derin dostluklar ve özel arkadaşlıklar için ilginç bir hafta. Melankolik olaylara karşı yatkınsınız. Satürn Gezegeni, ilişkilerinizi ve yaşam enerjinizi vurgulamaya devam ediyor. Sizi güçlendirmek adına öğretilerine devam ediyor. İlişkileriniz sağlamlaştırırken, yakın kan bağı olduğunuz kişilerle ilgili ihmal ettiğiniz konularda size sorun yaratıyor. Bu dönemde deneyimlerinizden yararlanacaksınız. Bulunduğunuz ortamlarda lider özelliğiniz ön planda olacak.. İş yapacağınız ve birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda duygusal bağlarınız güçlenebilir. Güçlü kişiliğinizle çevrenin dikkatlerini üzerinizde olacak. Yaşadığınız bir ilişki varsa,  hemen sonuca gitmeyin.

BALIK

Kariyer eviniz çok  güçlü. Toplumsal  yaşantınızın birden canlandığınız hissedeceksiniz.  Aykırı düşünce içinde olacağınız kişilerden uzak kalmaya çalışın. Planlarınız uygularken; kibar, ince, zarif fakat ısrarcı bir şekilde davranacak ve çevrenizde size karşı çıkanlara da karşı koyacaksınız. Bazılarınız iş kariyerlerini yükseltirken, bazılarınız sınıf atlayacak. Aynı mesleği yaptığınız kişilerle duygusal bağlar kurabilir ve aşk, iş konularını ayni anda sürdürebilirsiniz. Güçlü sezgileriniz işinizle ilgili konularda belirgin etkiler verecek ve kariyerinizde iyi yerlere gelmeniz konusunda adımlar atacaksınız. Girişimci ruhunuzun uzun vadelere yayılacağı başlangıçların temelini kuracaksınız. Yüksek mevki arayışı içindeyseniz dikkatli olmalı ve karşına çıkan sorunlarla savaşmak yerine beklemeyi tercih etmelisiniz. İş hayatınızda aksi davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. Retro Jüpiter karşıt finans evinizde.. Gelirleriniz artacak, fakat tüm bu çabalar sizi de yoracak. Ortaklıklar iş ve kariyer yaşamınızda önemli bir yer alacak. Dostluk ve arkadaşlık duyguları size para kazandıracak.Yine bu günlerde, yolculuklar ve aile içi ilişkiler gündem kazanacak, beklediğiniz misafirler gelecek.

 

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu