AstrolojiYazarlarımız

2018’in ilk haftasının burç yorumları

Yeni yılın ilk haftası  burç yorumları, 01.01.2018.

BU HAFTA DOĞANLAR:

Kuşkucu ve kuruntuludurlar. Gizli konuları araştırmaya bayılırlar. Az konuşurlar. Onlar için konuşmak zamanı öldürmekten başka bir şey değildir. Aşk yaşamlarını herkesle paylaşmaktan hoşlanmazlar. Olaylara ketum bir şekilde yaklaşır ve sonuca gitmekten hoşlanırlar. Meslek seçimlerinde de, titiz davranırlar. Hep zor olanı sevdikleri için, imkansız olan şeyleri başarırlar. Evlenecekleri kişiyi seçme konusunda çekingendirler. Doğuştan lider özellikleri taşırlar. Cinsellik yaşamlarında önemli bir yer tutar. Geçmişteki yanlışlarından ders almasını bilmezler. Amaçlarına sadık kişilerdir. Tutucu yönleri vardır. Bilinçaltlarında lüks ve eğlence tutkuları vardır. Sabit ve kararlı bir yapıları vardır. Kafalarına koyduğu her şeyi tartışmasız yaparlar. Yaşamda ödün vermeden yaşamaktan hoşlanırlar. Onlardan asla hesap soramazsınız.

KADINLARI:

Güzel konuşurlar ve kendi düşüncelerinden çok, karşılarındaki kişilerin hoşlarına gidecek şeyleri söylemeye özen gösterirler. Planlayarak yaşamlarını geçirirler. Sorunları ile yüz yüze gelmekten çekinir ve sürekli ertelemeler yaşarlar. Kavgadan nefret eden bir yapıları vardır. Olumsuz
özelliklerinin başında, kendi menfaatleri her şeyin üstünde gelir ve kendilerine zarar gelmesinden
korkarlar.

ERKEKLERİ:

Edebiyat alanında yetenekleri sayesinde isim olmaya adaydırlar. Fazla duygusal sayılmazlar.
Zevkleri duygularına değil, mantığına dayanır. Sevdikleri kişileri sık sık arayıp sorma özellikleri vardır.Mektup, telefon ve ziyaretlere oldukça düşkündürler. Yaşamlarında hareket olmadığı zaman, kendilerini bitkin ve enerjileri tükenmiş hissederler.Zihinsel uyarılar ve değişiklikler yaşamlarında olması gereken olgulardır.

ÇOCUKLARI:

Daha küçük yaşlarda güçlü olmayı öğrenmişlerdir. Hedefleri vardır ve kendi bildiklerinden taviz vermek istemezler. Yüksek sesli konuşanlardan ve kendilerine zorla bir şey yaptıranlardan nefret ederler. Okul yılları başarılı olmasına rağmen, sevmedikleri derslerde zorlanabilirler. Hayvanlarla arası iyidir.

HAFTANIN YORUMU:

Bu hafta, duygularımızı uç noktalarda yaşayacağız. Öfkelerimizi denetim altında tutmalı ve enerjimizi sportif aktivitelere yönlendirmeliyiz. Birçoğumuzun nedensiz sıkıntıları olacak. Olaylara daha da duygusal ve sezgisel bakacağız. Bilinçaltındaki düşüncelerimizin bize baskı yapmasına izin vermemeliyiz. Çok özel dostlarımızın yardımlarına ihtiyaç duyabilir, birçoğumuz, psikologların
kapısını aşındırabiliriz. Sivri davranışların bazı sorunlara neden olacağını unutmayın. . Öfkelerimizi yaratıcı faaliyetlerle yönlendirebiliriz. Unuttuğumuz isteklerimizin yeniden gündem kazanması eski hataların tekrarlanmaması şartıyla, daha da güzel olayları beraberinde getirecek. Şansımızın bize yardım edeceği bir dönem

HAFTANIN RENGİ:Beyaz, kahverengi, Gri

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:

Beyaz gül, İnci çiçeği, Zambak

HAFTANIN KOKUSU:

Lavanta, menekşe, tarçın

KOÇ

Gezegenler arasında yoğun bir etkileşim ve gruplaşma söz konusu. Bir çok gezegen, horoskopun tepe bölümüne kayarak, kişiselliğinizi daha vurgulu bir hale getiriyor. Kendi düşünceleriniz doğrultusunda koşullarınızı yaratmaya çalışırken, bulunduğunuz ortamlarda ön planda olma gayretleri içinde çaba sarf edeceksiniz. Çevrenize karşı nazik olmalısınız. Çevresel koşulların sizi zorladığı davranış şekilleri ile duygusallığınız arasında kalmanıza ve çelişkiler yaşamınıza yol açabilir. Hedefleriniz konusunda belirleyici olmaya devam ederken, içinde bulunduğunuz çevreye karşı ikna edici tavırlar sergilemeye özen gösterin. Fikirlerinizi beğenmeyenlere karşı ani tepkiler vermeyin. Duygularınızı mantığınızla birleştirmek isteyecek ve bu konuda da başarılı olacaksınız. Güçlü düşünmek ve büyük oynamak istiyorsunuz… Satürn içsel derinliğinizin artışına neden olacak. Bugün, bazı konularda sır olmak isteyebilir araştırmalarınızı gizleme gereği duyabilirsiniz. Maddi konularda yetersiz kaldığınız ortamlardan uzaklaşmak ve kendinize yeni bir çalışma alanı bulmak en büyük arzunuz. Sınırlarınızı genişletmek için başlattığınız olumlu çabalarınızın karşılığını sosyal ilişkilerinizdeki başarınıza borçlusunuz.

BOĞA

Plüton ve Satürn ruhsal evinizden kariyerinizi destekliyor. Uzun yolculuklar ve ruhsal değişimler söz konusu. Yabancı ülkelerde adınızı duyurabilirsiniz. Liderlik özellikleriniz ortaya çıkacak. Eğer; şimdiye kadar hiçbir yerde çalışmamışsanız, artık kendinize bir uğraş bulabilirsiniz. Bu durum sanatçılar için de çok önemli olacaktır. Yıllarca çalışıp bir yerlere gelemeyenler, iyi niyetli hareketlerinin karşılığını göreceklerdir. Çevrenize faydalı olacağınız işleri tercih ederken, şimdiye kadar denemediğiniz fakat hep hayalini kurduğunuz işlerde başarılı olacaksınız. Kariyer sizin için çok önemli. Seminerler ve kurslarla eksik ve yarım kalan konularda sizi bir hayli uğraştırdı.
Birçoğunuz çok sıkıntılı günler geçirdiniz. Satürn; bu yıl sizi daha da olgunlaştırma konusunda zorlayıcı etkiler vermektedir. Onun kanunlarına karşı durmak yerine, öğretilerine kulak asmakta fayda var. Gerçekten, bu yıl yaşam okulundan mezun olmaktan başka şansınız yok. Özellikle, ilişkiler, kariyer ve ruhsal gelişim konusunda sınanacaksınız. Araştırmacı bir ruhla hareket ederek, çevrenizi sıkı bir şekilde irdeleyeceksiniz. Sistemli yapınızı daha da belirgin bir şekilde vurgulayacak ve etrafınızda gelişen olayları yeniden düzenlemek isteyeceksiniz.

İKİZLER

Bu hafta, görüşeceğiniz kişilere kendi görüşlerinizi aktarmak isteyecek ve duygusal bağlarınızı güçlü tutacaksınız. Çevrenizle her zamankinden farklı bir iletişim içindesiniz. Olaylara şüpheli yaklaşmıyor ve sevecen davranıyorsunuz.. Planladığınız konularda, gerekli finansı sağlamanız için ince hesaplara ihtiyacınız olacak. Yapacağınız değişiklikleri yaşama geçirme konusunda hayal gücünüzü kullanmalısınız. Toplumsal başarıya yatkın bir kişiliğiniz olduğunuzu siz de biliyorsunuz. Gücünüzü gösterecek işlerden hoşlanıyorsunuz. Bu dönem yapacağınız çalışmaların ön hazırlıkları içinde olacaksınız. Birlikte olduğunuz kişilere geleneksel ve sahiplenme duyguları ile yaklaşacak, onlarla fikir birliği içinde olacaksınız. Aşk ilişkileriniz istediğiniz gibi gelişmeyebilir. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanız güçleşebilir veya yanlış algılanabilir, partneriniz tarafından hırpalanabilirsiniz. Venüs sekizinci değişim evinizde. Gizemli duygular içinde olacaksınız. İlişkilerinizi gözden geçirerek, aksayan yönlerini açığa çıkarın. Partnerinizle aranızda sorun olan; mesleki çabaların ve iş hayatının gönül ilişkilerinin önünde olmamasına dikkat etmelisiniz. Nostaljik olaylara daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

YENGEÇ

İkna yeteneğinin yüksek olduğu bir bir dönem. Çevrenizle iş birliği içinde olacaksınız. Bazı paslaşmalar sonucunda istediğiniz ortamı yakalıyorsunuz. Yaşama felsefi baktığınız için, çevrenizi yargılamaktan çekiniyor ve hoşgörülü davranmanız gerektiğine inanıyor, fakat zorlanıyorsunuz. Enerjimizi ortaya çıkaracak işler yapmak isterken, egolarımızda güçlenecek. Karşı görüşteki insanlara karşı tartışmacı bir kimlik içinde ve tepkili olacaksınız. Egolarınızın yüksek olması nedeniyle, çevrenizdeki kişilerin fikirleri ikinci planda kalacak, kişisel inisiyatifiniz her konuda hakim olacak. Karşınıza çıkacak şartlarla mücadele edecek, taviz vermeyeceksiniz. Duygusal baskılara gelemiyor olmanıza rağmen, kendi davranışlarınıza yansıtmak istemiyorsunuz. Kafanızda her zaman, uğraştığınız işin dışında, henüz kendinizin de somutlaştıramadığı başka işlere yönelmek var. Yeteneklerinizi ortaya çıkarma çabası içindesiniz. Ketum ve kararlı davrandığınız zaman, şartlar sizden yana yön değiştirecek. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Kendinizi garantiye almaktan başka çareniz yok.

ASLAN

İstediğiniz her türlü iletişimi orijinal bir şekilde ortaya koyacaksınız. Hayalleriniz ve hedefleriniz herkese göre çok farklı. Bulunduğunuz şartların öneminden çok, asıl yapmak istediğiniz şeylere odaklanıyorsunuz.. Beklemek bazen çok işe yarıyor, sizde biliyorsunuz. Arkadaşlık ilişkilerinizde gözle görülen bir hareketlilik söz konusu olacaktır. Oonlardan alacağınız enerji bir çok aktiviteleri başlatabilir. Ailenizin kadınları ile aranızda, duygusal bağlarınızı güçlendirici bir performans geliştireceksiniz. Gerekli kişilerle görüşmelisiniz. Özellikle hiçbir konuda ödün vermemeniz gereken bir hafta içindesiniz. Gezegenler topluluğu horoskop dairesinin batı ufkunda hareket etmeye devam ediyorlar. Çalışma yaşamınızda kollektif işbirlikleri gündemde olacak. Çevre şartlarını, kendi koşullarınızla uyum içinde birleştireceksiniz. Aşk hayatınızla ev hayatınızı birleştirirken, sevdiklerinizle fazla uzağa gitmek istemeyeceksiniz. Bazılarınız aile sorumluluğunu yüklenirken, büyüklerinize daha fazla ilgi göstereceksiniz. Ailenizin yaşantınıza saygı göstermesini bekliyorsunuz. Maddi konuların sizin için her zaman çok önemli olduğunu biliyorsunuz. Kariyerinizle ilgili başarı size parayı da getirecektir. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz.

BAŞAK

Orijinal düşünceli kişileri sevmenize rağmen, hemen samimi olamıyor ve kişileri kendi bağlamınızda irdeliyorsunuz. Dengelenmiş kişiliğiniz ve ölçülü konuşmalarınızla kendinizi bulunduğunuz ortama saygılı bir şekilde sunuyorsunuz. Karşınızdaki kişilerin farklı konuşmalarından yola çıkarak bir çok olayın iç yüzünü kısa süre içinde çözümleyebilmeniz, herkesin dikkatini çekiyor. İnatçı yapınızı destekleyen davranış biçimleri ile karşınızdaki kişileri hayretler içinde bırakıyorsunuz. Bugün işilişkilerinizde kendinizi rahatça ortaya koyacaksınız. Bu hafta, evinizle ilgili bir çok aktiviteye ihtiyaç duyuyor ve sevdiklerinizle ortak bir performans sergilemek istiyorsunuz. Duygusal desteklerin motivasyonunuzu arttırdığı bir gerçek. Evinizde dostlarınızı ağırlamak isteyecek ve hoş sohbetlerin yapılacağı bir gün geçireceksiniz. Bazı güzel başlangıçlar da, yapabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilere enerjinizi istediğiniz gibi yansıtmak istemenize rağmen, sunuşlarınızı belli bir düzey içinde gerçekleştirmeli ve olayları abartmamalısınız. Son günlerde çalışma temponuzdaki aşırı artış, beraberinde sağlık sorunlarınız da getirebilir. Dinlenme konusunda kendinizi şımartmalısınız.

TERAZİ

Mars Ve Jüpiter para evinizde ilerliyor. Venüs’le güzel bir açı içine girecek. Ortak çalışmalarınızda ihtiyacınız olan pratikliği sağlayacak ve hızlı düşünmeniz konusunda size gereken desteği verecektir. İş takiplerinde sinirli olmamalı ve ani olaylar karşısında tepkilerinizi frenlemelisiniz. Bu gündem içinde kendinizden genç kişilerle daha yoğun bir şekilde anlaşacaksınız. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşıyorsunuz. Bazılarınız yaşama daha duygusal bakacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacaksınız. Çevrenizde gizemli bir hava estirirken, toplumsal kariyerinizi mistik olaylarla bağdaştırabileceksiniz. İsteklerinizi yumuşak bir şekilde karşı tarafa sunacak ve kabul göreceksiniz. Orijinal fikirlere ve paylaşıma hala hazırsınız. Yaşantınıza yeni katılacak kişilerle uyum içinde olacak ve fikir alış verişleri içine gireceksiniz. Pratik yaşama geçirmeniz imkansız olan konular, kafanızda yeni şekillerin oluşmasına ve fikirlerinizin yenilenmesine zemin hazırlayacaktır. Şimdiye kadar düşünmediğiniz konuların yarattığı olumlu etki vizyonunuzun değişmesine neden olacak. Sezgilerinizin doğru çıkması yüzünden, çevrenizdeki bir çok olayı kısa sürede çözümleyebiliyorsunuz. Zorlukları gözünüzde büyütmeden olayları halletmeniz güzel fakat yanlış kişiler yüzünden zarar görme ihtimaliniz yüksek.

AKREP

Bu hafta kişisel ve geleneksel davranacak, bazı dostlarınızı şaşırtacaksınız. Olayların iç yüzünü araştırarak, sonuca gitmek isteyişinizi herkes makul karşılayamayabilir. Kendinizden başka hiç kimsenin fikirlerini kolay kabul etmek istemiyor, ve inatçı yapınızı her fırsatta vurguluyorsunuz. Bugün rekabetçi davranacaksınız. Ani olaylar karşısında yerinde tepki gösteriyor ve kısa sürede çevrenizi etkiniz altına alabiliyorsunuz.. Duygusal enerjiniz oldukça yüksek ve ilişkinize olumlu bir şekilde yansıtacaksınız. Partnerinizle ortak zevkleriniz gündeme gelecek. Birlikte keyif alabileceğiniz paylaşımlar söz konusu. Ani tartışmalardan kaçınmalısınız. Duygularınız, sezgileriniz ve mantığınız arasında kuracağınız köprü anlaşılır gibi değil. Farklı yolları seçerek, herkesten önce çözümlediğiniz sorunlarla, çevrenizde şaşkınlık yaratıyorsunuz. Kıskançlık güdülerinizi denetleme ihtiyacı içinde olacak, hatta kendinize bu konuda disiplin bile getireceksiniz. Uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınız sizi arayabilir, İletişim konusunda yoğunluk söz konusu olacak. Sezgilerinizin güçlü olmasından dolayı gerilim yaşayabilirsiniz. Bazı kişileri olduğu gibi kabul ederseniz, mutlu olacağınız olaylar sizi bekliyor.

YAY

Kişisel çekiminizin güçlü olduğu bir hafta Çevrenizde iletişim içinde olacağınız kişilerin, yaşantınıza sağlayacağı olumlu katkılarını inkar etmiyorsunuz. İlişkinizde bilinçli yaklaşımlarınız karşı tarafın da beklentilerinin tam karşılığı olacak. Kendinizden ödün vermemelisiniz. Enerjinizi yeterince kullanamayabilir ve kendinizi, sağlık konusunda hassas hissedebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilerin farklı beklentileri yüzünden iş potansiyelinizin azalmasını istemiyorsanız, onlar özverili bir yaklaşım göstermelisiniz. Göreceksiniz, olaylar kısa sürede çözümlenecek ve siz de rahatlayacaksınız. Çevrenizle duygusal işbirliği içinde olduğunuz zaman kendinizi çok mutlu hissediyorsunuz. Sorumluluğunuzun farkındasınız. Yaptığınız bir takım işlerde, kişisel girişimciliğiniz size aktivite kazandırırken, olayları kısa sürede sonuçlandırmanın keyfini de yaşayacaksınız. Ay’ın konumu başarınızı destekliyor. Maddi konularda doğru kararlar alacak, birikime ve yatırıma önem vereceksiniz. Ailenizle ilgili aktiviteler önem kazanabilir, onlarla yapacağınız olumlu işbirlikleri ve vereceğiniz destek, sizi oldukça mutlu edecek. Sürpriz beklentilere açık olduğunuz bir dönemdesiniz. Özellikle duygusal beklentileriniz gündemde.

OĞLAK

Size bir katkı getirecek her türlü koşulu defalarca gözden geçirmek zorundasınız. Satürn, yapacağınız işleri kurallar dahilinde kullanmanızı ister. Eğer, siz ona uyarsanız; o da size istediğiniz şartları sunar. Yaptığınız işten eminseniz, size daha fazla deneyim kazandıracak koşullar yaratır. O, öğretmen bir gezegendir. Bilginizi sınarken; daha güçlü olmanıza neden olacak şekilde deneyimlerinizi arttıracak derslerle destek sağlayacaktır. Sezgileriniz yüzünden hatalara açık bir hafta yaşayacaksınız. Size anlatılar her şeyi yanlış algılayabilir veya çok çabuk inanabilirsiniz.
Duygusal konularda daha dikkatli davranmalı ve olayların gerçek yüzünü görmeden karar vermemelisiniz. Bu dönem anaç yönleriniz ön planda olacak ve çevrenizi koruma altına alacaksınız.. Gizliliğe karşı meyliniz var. Gizemli olan her şeyi merak ediyorsunuz. Partnerinizle olan ilişkinizi sürekli düşünme ihtiyacı içinde olabilir ve olayları fazlaca abartabilirsiniz. Kendinizi haklı çıkarma adına başlattığınız içgüdülerinizin sizi yönlendirmesine izin vermeniz hatalı olabilir. Dikkatli olmalısınız. Yaşam enerjinizin güçlü olduğu bir hafta. Birçok işi bir arada yapmanın keyfini yaşayacaksınız.

KOVA

Yaratıcılık dürtülerinizi istediğiniz alanda kullanabilir, bir çok yeni iş için başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu hafta satın alma duygunuz çok yüksek. Uzun süredir aklınıza taktığınız alışverişi yapmaktan büyük bir zevk alacaksınız. Özgürlükçü yapınızın zedelenmesinden korkuyorsunuz. Yakın dostlarınızdan yardım almalı ve olayların esnek yönünü düşünmelisiniz. Keskin ve sezgisel düşüncelerinizin sizi rahatsız etmesi sonucu, hareketli bir hafta yaşıyorsunuz. Partnerinizin duygusal değişimlerinizden etkileniyorsunuz. Aranızda bazı istenmeyen olaylar gelişebilir. İkinizde farklı dünyaların insanları olmanıza rağmen, sorunlarınızı aşmamanız için neden yok. Ortak duygu paydası içinde buluşmayı denemelisiniz. Sizin istediğiniz şartlar her zaman aynı olmayabilir.
İsteklerinizde değişim yaşarken, karşı tarafın duygularını da düşünmek zorundasınız. Yaşamınızda oluşan aksilikler karşısında huzursuz olmanız için neden yok. Duygusal anlamda kendinizi enerjik ve olumlu hissediyorsunuz. Partnerinizle aranızda güçlü bağlar oluşmakta ve ona karşı derin duygular içinde olacaksınız. Çekim gücünüzün yüksek olduğu bir dönem. Spekülasyondan uzak kalamaya çalışmalısınız.

BALIK

Neptün ve Jüpiter’den olumlu destek alıyorsunuz. Duygusal konularda bazı fanatik düşüncelerinizin esiri olabilir ve eskiye özlem duyabilirsiniz. Özellikle sevdiklerinizle paylaşmanız gereken çok şey var. Daha esnek olursanız, kendinizi huzurlu hissedeceksiniz. Doğal yapınızı zorladığınız zaman kendinizi huzursuz ve mutsuz hissetmenizden tek sorumlu yine kendinizsiniz. Kişisel güvenliğinizi ön plana çıkaran düşünceler içindesiniz. Olayları değişik boyutlarda değerlendirmeniz yüzünden yanlış sapmalar yaşıyorsunuz. Finans konusunda doğru kararlar almalısınız. Derin düşünceler içindesiniz. Yaratıcılığınızı istediğiniz gibi gösteremediğiniz zaman, kendi içinize kapanıyorsunuz.
Her türlü aktiviteye açık ve ılımlı bir döneminizde olmanıza rağmen, işin içine duygular girdiği zaman, partnerinizin sizi anlamasına izin vermiyor ve düşüncelerinizi gizlemeyi tercih ediyorsunuz. Duygusal derinliğimiz konusunda gizemli davranmayı yeğleyebiliriz. Arzularımız paralelinde düşüncelerimizi şekillendirerek, baskın davranışlar içinde olacaksınız. Arkadaşlarınızın yaratıcı yönleri hoşunuza gidiyor ve onlarla kombinasyon işler yapma düşüncesi içindesiniz. Şiddet eğilimlisi değilsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu