Sinema

Film çekmek isteyenler müjde, Bakanlıktan tüm filmlere destek sözü!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, “Proje, Yapım ve Yapım Sonrası Desteği” kapsamında film çekmek isteyenlere maddi destek sağlanacağı bildirildi.

Film çekmek isteyenlere Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek müjdesi geldi. Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, “Proje, Yapım ve Yapım Sonrası Desteği” kapsamında, animasyon film yapım, belgesel film yapım, kısa film yapım, senaryo ve diyalog yazım, araştırma-geliştirme, uzun metraj kurgu film yapım, ilk filmini gerçekleştirecek yönetmen ile yapım sonrası türlerinde 7 Kasım 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılacak başvurular Sinema Destekleme Kurulu gündemine alınacak. Bu tarihten sonra yapılacak olan başvurular ise bir sonraki kurul gündeminde değerlendirilecek.

Belgesel film yapım, animasyon film yapım, kısa film yapım, senaryo ve diyalog yazım ve araştırma-geliştirme projelerinin destek alınan yıl içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Destek türlerine ilişkin başvuru formlarına ve istenen belgelere www.sinema.gov.tr adresinin başvurular sekmesinden erişilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu