Magazin

Fox TV’den Erkan Petekkaya’ya Hollywood tarifeli sözleşme

Fox TV, ünlü oyuncu Erkan Petekkaya ile tüm dünyaya açılacak bir proje için anlaşmaya vardı. Erkan Petekkaya ile ilgili olarak kolları sıvadı. FOX TV, dünya çapında bir yapım firması olan Red Arrow’a bağlı ve Amerika’da önemli işler başaran yapım şirketi ‘Karga Seven Pictures’ in da yer aldığı bir konsorsiyumla dün sözleşme imzalandı.

ERKAN PETEKKAYA’YA REKOR ÜCRET

blank

Robert De Niro, J.J. Abrahams, Goeorge Clooney, Tom Cruise, Brad Pitt ve ünlü siyasetçi-sporcu yıldızların  menajerlik firması ‘CAA’ ile Erkan Petekkaya tanıştırılıp yürünecek yol haritasının belirlendiği haber veriliyor.

Nisan ayı sonundan itibaren dil eğitimi için Erkan Petekkaya’nın 2 ay Los Angeles’ta yaşayacağı öğrenildi. Ardından çekilen dizi Türkiye’de Fox tv’de yayınlanacak. Dizi çekimleri önce Los Angeles’ta başlayacak sonra Türkiye’de devam edecek. Petekkaya’nın bu anlaşma ile birlikte artık Hollywood ünlüleri gibi önemli maddi ve manevi imkanlara kavuşacağı konuşuluyor. Petekkaya’nın yılda 10 Milyon TL alacağı kaydediliyor.

Türkiye’de ilk kez bir sanatçıya böylesine uluslararası bir anlaşma imkanı ortaya çıkarken, bu gelişmeyle birlikte diğer Türk dizi oyuncularına da çok önemli kapıların açılabileceği vurgulanıyor.

Karga Seven Picture’ın Türkiye CEO’su Özer Sata, “Ülkemizde prodüksiyon konusunda hak edilen ne varsa onu gerçekleştirmek için yola çıktık” dedi.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu