Televizyon

FOX TV’NİN CANLI PARA TERCİHİ YANLIŞ MI?

canli-para

Engin Altan Düzyatan’ın sunduğu Canlı Para Fox TV’de yayına girecek. Star Gazetesi’nde Asabi Adam, Canlı Para yarışmasının Fox TV için yanlış bir tercih olabileceğini yazdı. Peki neden? İşte Asabi Adam’ın Canlı Para hakkındaki yazısı…

 

Fox TV seyircisini riske atıyor

Radyolar ya Türkçe ya da yabancı dilde müzik yayını yaparlar, ikisini bir arada yapmazlar zira dinleyicileri farklıdır. Benzer bir durum televizyon seyircisi için de geçerli. Belirli ve yoğun bir grup bir seyirci için televizyon demek dizi demektir. Birinin özetini diğerinin yeni bölümünü seyrederek aynı gün yayınlanan iki diziyi de takip edebilirler.

Çok küçük ama reklamverenin sevdiği bir başka grup izleyici sadece yabancı dizileri takip eder, 40 dakikalık bölümleri kaçırmaz. Bu kulvarda, CNBC-e, tanıtım ve reklam olarak Dizimax ve Fox Life’ın önünde görülebilir ama içerik açısından her iki kanalda gayet iyi.

Yayın standartı olan bir diğer kanal Flash Tv, konseptinden asla taviz vermiyor. Bir de melez yayın akışı olan kanallar var ki pastanın en büyük dilimlerini onlar alıyor. Bu kanallar prime time yayınında bir ya da iki dizi ardından da haber-tartışma ya da yarışma programıyla devam ediyorlar.

Fox Tv bugüne kadar, sabah haberleri, ana haber bülteni ve dizileriyle reyting tablosunda tırmanmış bir kanal oldu. Israrla bu seriye yarışma programlarını da sokmak istiyorlar. Geçen sezon Var mısın Yok musun’u transfer ettiler bu sezon da Canlı Para’yı ekiplerine kattılar. Canlı Para fena bir yarışma değil ama geçen sezon kalp atışı fonunu o kadar uzatmasalar çok daha iyi yerde olacaklardı.

Her neyse Fox Tv bu adımları belki AB grubu seyirci sayısını yükseltmek için atıyor ama aynı zamanda dizi seyircisini de riske atıyor. Atılan taş, ürkütülen kurbağaya değer mi sorusuna herhalde sezon başladığında yanıt bulacağız…

Asabi Adam / Star

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR